UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

تحقیق دانشگاه سایمون فریزر نشان می‌دهد عرضه ماری‌جوآنا در کانادا وابسته به جرایم سازمان یافته نیست

تحقیق دانشگاه سایمون فریزر نشان می‌دهد عرضه ماری‌جوآنا در کانادا وابسته به جرایم سازمان یافته نیست

شهرگان: نیل بویل، یک محقق جرم‌شناس دانشگاه سایمون فریزر (اس‌اف‌یو)، می‌گوید جرایم سازمان یافته در ورای عرضه ماری‌جوآنا قرار نگرفته‌اند و نگرانی‌ها در مورد قانونی شدن عرضه و مصرف این ماده در کشور در کنار فرصت بخشیدن به جرایم سازمان یافته گروه‌ها (گنگ‌ها) برابر آمارهای موجود نیستند.

6567751735_43c65df43d_b

عکس از فلیکر

این تحقیق می‌گوید تنها پنج درصد ۵۰۰ پرونده مرتبط به عرضه غیر قانونی ماری‌جوآنا در هشت سال گذشته به گنگ‌ها و جرایم سازمان یافته مرتبط بوده‌اند و مابقی عرضه توسط افراد معمولی صورت گرفته است.

در همین زمینه در شهرگان بخوانید: قانونی شدن ماری‌جوآنا برای وضع مقررات بیشتر؛ ان‌دی‌پی از دولت فدرال می‌خواهد: همین الان از مصرف ماری‌جوآنا جرم‌انگاری کنید

او همچنین به روند موجود برای قانونی کردن عرضه ماری‌جوآنا به منظور عرضه آن از طریق داروخانه‌ها یا فروشگاه‌های عرضه نوشیدنی‌های الکلی اعتراض کرده است و معتقد است بایستی به روند عرضه این گیاه در ۲۰ سال گذشته در غرب کانادا در روند قانونی کردن فروش و مصرف آن توجه نشان داد.

اطلاعات بیشتر در این موضوع را می‌توان در وب‌سایت «سیاستگذاری مواد مخدر» یافت که با حمایت دانشگاه اس‌اف‌یو اداره می‌شود.

کشت برای مصرف شخصی

2580492173_b579bf1213_o

عکس از فلیکر

همچنین بنا به حکم دادگاه فدرال کانادا و با توجه به تغییرهای تازه در مقررات فدرال، از ۲۴  آگوست، افرادی که برای نیازهای درمانی خود مجوز دولتی برای مصرف ماری‌جوآنا دارند می‌توانند به شکلی محدود بوته‌های کانیباس در خانه کشت کنند تا نیازمندی‌های شخصی‌شان تامین شود.

افرادی که خواستار کشت کانیباس هستند، بایستی برای کسب مجوز لازم به سازمان سلامت و بهداشت کانادا مراجعه کنند.

افراد بعد از کسب مجوز می‌توانند خواه در خانه خود گیاه برای مصرف حداکثر دو نفر کشت کنند یا اینکه با تایید سازمان سلامت و بهداشت کانادا، گیاه را در خانه فردی کشت کنند که در ۱۰ سال گذشته جرمی مرتکب نشده باشد. همچنین افراد باید بوته را از یکی از ۳۴ مرکز مرتبط به سازمان سلامت و بهداشت کانادا دریافت کنند تا بتوانند قانونا به کشت کانیباس برای مصرف شخصی اقدام کنند.

مقدار و حجم کشت بنا به مصرف شخصی فرد معین می‌شود. به عنوان مثال، اگر فردی نیازمند یک گرم ماری‌جوآنا برای نیازهای درمانی شخصی‌اش باشد، می‌تواند دو بوته خارج از محیط خانه یا پنج بوته داخل خانه کشت کند تا نیازهایش تامین شود.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: