UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

سه خبر از حمل و نقل عمومی

سه خبر از حمل و نقل عمومی

از ۲۲ اکتبر، قطارهای شهری در مسیرهای تازه‌ای شروع به حرکت کردند تا مسیرهای گوناگون آماده افتتاح همیشه سبز پیش از پایان امسال باشند

حمل و نقل عمومی: شروع اعتصاب اتوبوس‌ها در ونکوور غربی، نظرخواهی در موضوع ۱۰ سال آینده و شروع تغییرات در نحوه حرکت قطارهای شهری پیش از افتتاح مسیر همیشه سبز

شهرگان: آخرین هفته ماه اکتبر، شروع تغییرات در مسیر حرکت قطارهای شهری را به همراه خود آورده است تا شرکت ترنزلینک نسبت به آمادگی مسیرها برای بازگشایی مسیر همیشه سبز و اضافه شدن بیش از ۵۰ هزار مسافر روزانه آماده باشند.

skytrain-update

از ۲۲ اکتبر، قطارهای شهری شاهد تغییراتی در مسیر حرکت خود هستند. تصویر از شرکت ترنزلینک

هم‌زمان، کارکنان اتوبوس‌رانی در شهر ونکوور غربی تصمیم خود برای اعتصاب را اجرایی کرده‌اند و از روز دوشنبه، در سر کار حاضر نخواهند شد.

در خبری دیگر، شرکت ترنزلینک، نظر ساکنین مترو ونکوور نسبت به برنامه توسعه حمل و نقل عمومی در ۱۰ سال آینده را می‌پرسد.

اعتصاب کارکنان اتوبوس‌رانی در ونکوور غربی

کارکنان شرکت اتوبوس‌‌های آبی رنگ شهر ونکوور غربی، در اولین هفته ماه سپتامبر رای به اعتصاب داده بودند، ولی این تصمیم تاکنون عملی نشده بود.

در آخرهفته گذشته، نماینده اتحادیه این کارکنان اعلام کرد که از صبح دوشنبه، اتوبوس‌ها در ونکوور غربی دیگر حرکت نخواهند کرد تا منطقه ونکوور غربی نسبت به خواسته‌های این کارکنان توجه نشان بدهد.

این شرکت که خارج از سیستم ترانزیت بقیه شهرهای مترو ونکوور عمل می‌کند و سیستم اتوبوس‌رانی مستقل آن، روزانه به شکل میانگین ۱۸ هزار نفر را در این شهر جابه‌جا می‌کند و دارای ۱۴۹ کارمند است.

کارکنان این شرکت در تمدید قرارداد خواستار بسته‌های منافع کاری بهتری هستند.

این اعتصاب، ۲۵۷ مسیر حرکت اتوبوس را در بر می‌گیرد، مهم‌تر از همه، اتوبوس‌های سریع‌السیر که سیستم حمل و نقل عمومی مترو ونکوور را به ترمینال فری در هورشو بی متصل می‌کند.

اتحادیه این کارکنان، از اوایل ماه می با مقامات شهری ونکوور غربی در حال مذاکره برای تمدید قراردادهای کارمندان این شرکت است. این قراردادها، در تاریخ ۳۱ مارچ امسال، منقضی شده‌اند.

تغییر در مسیر حرکت قطارها

هم‌زمان، از روز شنبه ۲۲ اکتبر، برخی از قطارهای شهری در محدوده مترو ونکوور، مسیرهای حرکت خود را تصحیح کردند تا این مسیرها، آماده گشایش مسیر همیشه سبز در اواخر امسال باشند.

مسیرهای کینگ جورج و کانادا وی، به روال سابق در مسیرهای مرسوم خود جابه‌جا خواهند شد.

ولی در مسیر اکسپو لاین، قطارها از واتر فرانت تا ایستگاه پروداکشن-یونیورسیتی می‌روند و برمی‌گردند.

مسیر مِلِنیوم نیز از ایستگاه وی‌سی‌سی کلارک راهی ایستگاه لوهید تاون سنتر می‌شود و این مسیر را دوباره برمی‌گردد. این مسیر درنهایت، بعد از بازگشایی همیشه سبز، از وی‌سی‌سی کلارک تا کوکیتلام سنتر را خواهد رفت و برخواهد گشت.

شرکت ترنزلینک از مسافرین خواسته است تا با توجه به تغییر مسیرها، از مسیر حرکت موردنظر خود اطمینان حاصل کنند تا اشتباهی سر از ایستگاهی دیگر درنیاورند. این شرکت پیشنهاد می‌کند قبل از هر سفر شهری، از نرم‌افزار این شرکت برای آگاهی نسبت به مسیر حرکت قطارها و اتوبوس‌ها استفاده کنند.

نظرسنجی در موضوع آینده حمل و نقل شهری

شرکت ترنزلیک بعد از آنکه در پنج جلسه در منطقه‌های شهری مختلف، نظر ساکنین منطقه را نسبت به تغییرات ۱۰ ساله در موضوع آینده حمل و نقل شهری و راه‌های بهبود آن پرسید، تا پایان ماه اکتبر، به شکل اینترنتی هم نظر ساکنین منطقه و ایده‌هایشان را جمع‌آوری می‌کند تا این نظرها را در برنامه نهایی خود لحاظ کند.

در طول ماه نوامبر، هیات مدیره شرکت ترنزلینک و شورای شهردارهای شهرهای مترو ونکوور این برنامه را به منظور تصویب نهایی، بررسی خواهند کرد.

بر اساس طرحی که هم‌اکنون آماده تصویب است، در طول ۱۰ سال آینده، خدمات اتوبوس‌رانی ۱۰ درصد افزایش خواهد یافت و خدمات قطارهای شهری شاهد ۱۸ درصد افزایش خواهد بود. ۵ واگن تازه به مسیر اکسپرس وست کوست اضافه خواهند شد، همچنین تعدد بیشتری در مسیر حرکت اتوبوس دریایی مابین ونکوور و ونکوور شمالی خواهیم بود.

همچنین در این طرح، مرمت شبکه جاده‌های داخل شهر و همچنین مسیرهای امن برای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری پیش‌بینی شده‌اند.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: