UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

اوبر به بی‌سی خواهد آمد و اتحادیه تاکسی‌ران‌ها شاکی است

اوبر به بی‌سی خواهد آمد و اتحادیه تاکسی‌ران‌ها شاکی است

شهرگان: عاقبت دولت استانی اجازه فعالیت اپ‌های شراکت در استفاده از ماشین مانند اوبر یا لیفت را در بریتیش کلمبیا فراهم ساخته است، حالا تاکسی‌ران‌ها می‌خواهند در این زمینه دولت را به دادگاه بکشانند.

در همین زمینه در شهرگان بخوانید: کمپین اوبر برای ورود به ونکوور، تردید دولت‌ استانی؛ شگفتی شهر ونکوور از تاثیرگذاری فرهنگ تقسیم

هرچند تاد استون، وزیر حمل‌ و نقل و زیرساخت‌های دولت استانی، در کنار اعلام این خبر، از گزینه‌های دیگری هم صحبت کرد که در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.

نخست و مقدم از همه، ۱ میلیون دلار برای ساخت یک اپ مصرف خواهد شد که مردم با کمک از آن بتوانند تاکسی‌های نزدیک به خودشان را پیدا کنند و از آنها استفاده کنند.

هم‌اکنون بیشتر شرکت‌های تاکسی‌رانی با استفاده از تلفن ماشین‌هایشان را پیش مشتری‌هایشان می‌فرستند. استفاده از تلفن در انحصار تاکسی‌ها باقی خواهند ماند. آنها همچنین به شکل انحصاری از ایستگاه‌های مشخص شده برای تاکسی‌ها هم استفاده خواهند کرد.

همچنین ۳.۵ میلیون دلار خرج نرم‌افزارهایی خواهد شد که در تمامی تاکسی‌های استان نصب خواهند شد و مانع از تصادف‌های رانندگی می‌شوند.

درنهایت با استفاده از اپ‌های شراکت در استفاده از ماشین، دولت استانی امیدوار است مرهمی بر مشکل کمبود تاکسی‌ بگذارد.

پیش‌تر نزدیک به ۷۵ هزار نفر، پتیشین آوردن اوبر به ونکوور را امضا کرده بودند، هرچند هنوز ماه‌های با فعال شدن این اپ‌ها در شهرهای استان باقی مانده است.

در شهر ونکوور، برابر مصوبه شورای شهر حداقل تا اکتبر امسال امکان استفاده از این اپ‌ها وجود نخواهد داشت.

براساس شرایطی که دولت استانی مشخص کرده است، رانندگانی که از طریق اپ‌های مشارکتی، مشتری جلب می‌کنند هم بایستی مانند راننده‌های تاکسی حداقل ۱۹ سال سن داشته باشند.

همچنین آنها هم بایستی گواهینامه کلاس ۵ داشته باشند و پیش‌زمینه مرتبط به رانندگی امن را گذرانده باشند، ماشین‌هایشان بایستی مرتبط بازبینی بشود و امنیت آنها تضمین بشود و همچنین بایستی در زمینه جرایم مختلف، از جمله جرایمی مانند سوء استفاده جنسی یا خشونت، بایستی پس‌زمینه‌هایشان بررسی بشود و مدارک لازم در این زمینه را کسب کنند.

به‌رغم تمامی محدودیت‌های وضع شده، اتحادیه تاکسی‌ران‌های شهر ونکوور اعلام کرده که می‌خواهد این تصمیم دولت استانی را به دادگاه بکشاند.

دولت استانی حالا بایستی هماهنگی‌های لازم را با منطقه‌های شهری و روستایی و دولت‌های آنان، همچنین فرودگاه‌ها، امنیت جاده‌های بی‌سی، پلیس، آی‌سی‌بی‌سی و اتحادیه‌های تاکسی‌ران‌ها انجام بدهد تا جزییات نحوه و چگونگی استفاده از اپ‌های مشارکت در استفاده از ماشین مشخص بشوند.

سپس مشتری‌ها می‌توانند از اوبر یا لیفت یا اپ‌های مشابه در کنار تاکسی‌ها استفاده کنند.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: