تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

رشد فزاینده تولید فیلم و سریال در مترو ونکوور برای سومین سال متوالی

رشد فزاینده تولید فیلم و سریال در مترو ونکوور برای سومین سال متوالی
تبلیغات

شهرگان: گزارشی تازه نشان می‌دهد که مترو ونکوور همچنان سومین لوکیشن تولید فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی در امریکای شمالی است.

5476660385_332dba2ba9_b

عکس از فلیکر

این منطقه شهری با لس آنجلس، نیویورک، آتلانتا و تورنتو بر سر بیشترین تعداد تولید فیلم و سریال رقابت می‌کند.

سال گذشته دولت شهر ونکوور اعلام کرد تولید فیلم به نسبت سال ۲۰۱۴، شاهد رشدی ۴۰ درصدی شده است و این دولت اعلام کرد همچنان به تلاش‌های خود ادامه می‌دهد تا ونکوور جایگاه ثابتی به عنوان یکی از اصلی‌ترین لوکیشن‌های فیلم و سریال پیدا کند.

در سال ۲۰۱۵، نزدیک به دو میلیارد دلار در مترو ونکوور خرج ساخت فیلم و سریال شده بود و دولت شهر ونکوور به تنهایی از این سرمایه‌گذاری، ۷۱۰ هزار دلار درآمد کسب کرده بود.

پیش‌تر پیش‌بینی شده بود در سال ۲۰۱۶، این صنعت در مترو ونکوور شاهد رشدی ۳۰ درصدی باشد.

در سال ۲۰۱۵ تعداد ۷۸ فیلم، ۴۵ سریال تلویزیونی، ۱۶ قسمت نخست (پایلت) سریال‌های تلویزیونی، ۱۵۸ آگهی و ۵۶ تولید مشابه دیگر در ونکوور انجام گرفته بود.

یکی از اصلی‌ترین دلیل‌های رشد تولید فیلم و سریال در مترو ونکوور در سال ۲۰۱۶ را توجه نت‌فیلیکس به بریتیش کلمبیا برای تولید برنامه‌های اوریجینال خود عنوان کرده‌اند.

بیش‌تر از ۴۲ هزار نفر در بریتیش کلمبیا در صنعت تولید و ساخت برنامه‌های تصویری از جمله فیلم و سریال کار می‌کنند و ۸۰ درصد این افراد در مترو ونکوور زندگی می‌کنند.

مترو ونکوور نزدیک به سی سال است که لوکیشن فیلم‌ها و سریال‌های گوناگون بوده و هم‌اکنون به لطف قیمت پایین دلار کانادا به نسبت دلار امریکا، ونکوور و تورنتو شاهد افزایش رشد تولید فیلم و سریال در منطقه‌های شهری خود هستند.

 

نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی:

ویدیویی

بارگذاری...

پادکست شهرگان


آرشیو شهرگان