UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

سایه اعتصاب از سر راه‌آهن کانادا گذشت

سایه اعتصاب از سر راه‌آهن کانادا گذشت

شهرگان: بعد از آنکه اتحادیه‌های صنفی کارکنان راه‌آهن با شرکت ویا ریل به توافق رسیدند، سایه اعتصاب از سر خطوط راه‌آهن استان گذشت: پیش‌تر اعلام شده بود که روز دوشنبه کارکنان راه‌آهن از کار دست خواهند کشید و به این شکل حمل‌ و نقل ریلی را در سرتاسر کشور مختل خواهند کرد.

2102549768_1d6b9121d1_b

عکس از فلیکر

هرچند جمعه شب گذشته شرکت ویا ریل در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که با یونیفار، اتحادیه صنفی که نماینده اکثریت کارکنان این شرکت است در ساعت یازده شب جمعه، به توافقی برای چهار سال آینده رسیده است.

یک نماینده از طرف دولت فدرال در مذاکرات بین شرکت و اتحادیه‌های صنفی حاضر شده بود و تلاش کرد تا پیش از ضرب‌العجل، توافقی بین دو طرف حاصل شود.

یونیفار و یا شرکت راه‌آهن جزییات قراردادی مورد توافق خود را اعلام نکرده‌اند، هرچند در سه هفته آینده اعضای اتحادیه صنفی رای خواهند داد که این قرار را قبول خواهند کرد یا نه. قبلا ۹۶ درصد اعضای این اتحادیه‌ها رای موافق به توافق در صورت عدم توافق بین اتحادیه‌ها و شرکت راه‌اهن داده بودند.

دفترهای کشوری و محلی یونیفار، نمایندگی ۱ هزار و ۹۶۸ نفر از کارکنان شرکت راه‌آهن را برعهده دارند.

شرکت ویا ریل ۴۰۰ جامعه را در کانادا از طریق خطوط راه‌آهن به همدیگر متصل نگه می‌دارد و سالیانه ۴ میلیون مسافر را در سرتاسر کشور جابه‌جا می‌کند. شرکت‌های مختلف در کانادا دارای ۴۹ هزار و ۴۲۲ کیلومتر خطوط راه‌آهن هستند. شرکت ویا ریل متعلق به دولت فدرال است.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: