In touch with Diverse Iranian Community

بن‌بست کاهش فراتر از ۲۴ میلیون دلاری بودجه مدارس در شهر ونکوور

RestorationBudget-394x510 بن‌بست کاهش فراتر از ۲۴ میلیون دلاری بودجه مدارس در شهر ونکوور
برگه اطلاعات منتشر شده توسط شورای مدارس ونکوور روند کاهش بودجه مدارس شهر از سال ۲۰۰۲ تاکنون را نشان می‌دهد

شهرگان: بعد از آنکه در اواخر ماه آوریل، شورای مدارس ونکوور (وی‌اس‌پی) پیشنهاد دولت استانی برای کاهش ۲۴ میلیون دلاری بودجه مدارس شهر ونکوور را قبول نکرد، دولت استانی در یک بن‌بست گیر کرده است: این شورا را منحل کند!؟ درخواست انتخابات تازه بدهد،‌ یا اینکه با شورا مذاکره کند تا این کاهش بودجه را قبول کنند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد بودجه مدارس در ونکوور در سال جاری به این لینک مراجعه کنید

دولت استانی خواسته بود با توجه به کاهش تعداد دانش‌آموزانی که در مدارس ونکوور ثبت‌نام کرده‌اند، بودجه مدارس بایستی حداقل ۲۴ میلیون دلار از رقم بودجه سالیانه ۴۷۷ میلیون دلاری سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ کاسته شود. با این کاهش بودجه، بیشتر از ۲۰۰ شغل در مدارس ونکوور از دست خواهد رفت.

در بازه زمانی ۵ سال گذشته، تعداد ۶ هزار دانش‌آموز کمتر از قبل در مدارس ونکوور ثبت‌نام کرده‌اند.

https://twitter.com/EmilyLazatin980/status/725891205960101888

برابر این کاهش بودجه، ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار از بودجه مدریتی، ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار از بودجه نگهداری اماکن و تا ۱۷ میلیون دلار از بودجه آموزشی بایستی کاسته شود تا مدارس ونکوور بتوانند بودجه‌ای بدون قرض داشته باشند.

https://twitter.com/EmilyLazatin980/status/725862987630694404

درنهایت، شورای مدارس ونکوور همگام والدینی شد که درخواست داده بودند شورا به این کاهش بودجه تن ندهد و با ۵ رای مخالف در مقابل ۴ رای موافق، این کاهش بودجه را رد کرد.

دولت استانی باید تصمیم بگیرد تا در مقابل تصمیم شورا چه عکس‌العملی نشان خواهد داد. در اولین قدم،‌ وزیر آموزش و پروش استان، مایک برنیِر گفت از تصمیم شورا ناامید شده است، ولی این شورا را منحل نکرد. در مقابل، او تا ۳۰ جون به شورا وقت داده است تا در تصمیم خود بازنگری کند.

پاسخ دهید

مشاهدهٔ قبل از ارسال

نمایش متن بعد از ارسال