UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

اعلام وضعیت اضطراری در بریتیش کلمبیا برای مهار آتش

اعلام وضعیت اضطراری در بریتیش کلمبیا برای مهار آتش

تابستان گرم و طولانی امسال بریتیش کلمبیا به نقطه اوج خودش رسیده است: ۱۴۰ نقطه در این استان هم‌اکنون می‌سوزند و به ساکنین صدها خانه دستور داده شد تا خانه‌هایشان را ترک کنند و به نقاط امن‌تر بروند.

بر همین اساس و با توجه به اینکه آتش بخصوص در مراکز مرکزی استان خارج از کنترل شده است، باعث شد تا دولت استانی، از جمعه عصر وضعیت اضطراری اعلام کند: هوا خشک است، باد شدید می‌وزد و آتش در جنگل‌ها و دشت‌های استان گسترش پیدا می‌کند.

اطلاعات بیشتر در این وب‌سایت موجود است.

یکی از بزرگ‌ترین آتش‌سوزی‌ها در ۱۲۰ کیلومتری کلونا شدت گرفته است و وسعت آن در فاصله چند ساعت از ۵۰ هکتار به ۴ هزار هکتار رسید.

این در حالی است که این شهر،‌ در سال‌های گذشته هم شاهد آتش‌سوزی‌های بزرگ در منابع طبیعی‌اش بود.

این در حالی است که دولت استانی به شکل‌های مختلف، از جمله با استفاده از توییتر، از ساکنین بخش‌های مختلف استان می‌خواهد تا صدها خانه را تخلیه کنند و راهی نقاط امن بشوند.

اطلاعات بیشتر در این زمینه را از این وب‌سایت دریافت کنید.

سال گذشته، بزرگ‌ترین آتش‌سوزی در تاریخ کانادا در فورت مک‌موری در استان آلبرتا رخ داد.

به‌لطف تغییرات اقلیمی ناشی از فعالیت‌های انسان، امکان آتش‌سوزی در منابع طبیعی بیشتر از هر زمان دیگری در تاریخ معاصر است و شدت این آتش‌سوزی‌ها هم بیشتر از موارد گذشته است.

پیش‌تر تابستان امسال برای سرتاسر کانادا گرم و با احتمال آتش‌سوزی‌های فراوان پیش‌بینی شده بود.

در ۲۰۱۵ میلادی، بریتیش کلمبیا در ابتدای تابستان شاهد فراتر از ۲۰۰ آتش‌سوزی بود که درنهایت دود آنها هوای مترو ونکوور را برای چند روز پیاپی بدتر از آلوده‌ترین هوای شهر پکن در چین کرده بود.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: