UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

اوباما: کوبا تهدیدی برای آمریکا نیست، به دنبال تغییر رژیم نیستیم

اوباما: کوبا تهدیدی برای آمریکا نیست، به دنبال تغییر رژیم نیستیم

رائول کاسترو و باراک اوباما، رهبران کوبا و آمریکا برای اولین بار پس از حدود شصت سال، در حاشیه اجلاس سران قاره آمریکا در پاناما با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

BN-HV516_0411ob_J_20150411183828

بنابر گزارشها در این دیدار باراک اوباما از همتای کوبایی خود بخاطر “ذهن باز” او تشکر کرده و تاکید کرده که دو کشور در حال حرکت به سمت آینده ای بهتر هستند.

آقای اوباما سپس با حضور در یک نشست مطبوعاتی، با بیان این که جنگ سرد پایان یافته، گفت:“فکر می کنم که باید خیلی واضح بگویم، کوبا تهدیدی برای آمریکا نیست. ما به دنبال تغییر رژیم در کوبا نیستیم. ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که مردم کوبا از آزادی و جامعه مدنی برخورداند و توانایی مشارکت برای تعیین سرنوشت زندگی شان را دارند.”

رائول کاسترو، رهبر کوبا هم با ایراد سخنانی در این اجلاس، ضمن استقبال از تصمیم احتمالی آمریکا برای برداشته شدن این کشور از لیست کشورهای حامی تروریسم، گفت: “من دید مثبتی به اظهاراتی که اخیرا مبنی بر برداشته شدن کوبا از لیست کشورهای حامی تروریسم بیان شده دارم. ما هرگز نمی بایست در این لیست قرار می گرفتیم.”

همزمان رییس جمهور آمریکا از آمادگی این کشور برای بازگشایی سفارتخانه اش در هاوانا خبر داده اما آقای کاسترو تصریح کرده که دو کشور برای عادی سازی روابط خود می بایست صبور باشند.

«یورو-نیوز»

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: