آشیان / ستون شهروندی / املاک / قيمت واقعى ملك شما چگونه محاسبه می‌گردد؟

قيمت واقعى ملك شما چگونه محاسبه می‌گردد؟

سيستم (MLS (Multiple Listing Services كه توسط ريئل‌استيت بورد راه اندازى شده در اختيار بروكريج‌ها و ريئلترها بوده و خدمات و اطلاعات وسيعى از وضعيت موجود و سوابق املاك و ساختمان را در اختيار عموم قرار ميدهد. بطور مثال؛ شما می‌توانيد از سوابق خريد و فروش هر خانه از لحاظ قيمت ليست و قيمت واقعى فروش رفته و همچنين تعداد روزهايى كه فروش ملك فوق به درازا كشيده آگاه شوید. این سیستم همچنین ماليات املاك و مشخصات زمين و ساختمان و امكان مقايسه قيمت ملك مورد نظر با واحد‌هاى مشابه و سابقه ملك‌هاى فروش رفته نزديك به مشخصات ملك شما در طى سال‌هاى گذشته و ارايه فرم‌هاى متحدالشكل جهت تنظيم قراردادهاى خريد و فروش بصورت انلاين شما را مطلع می‌سازد. بنابراین شما جهت فروش خانه‌تان می‌توانيد از طريق ريئلتر با توجه به اطلاعات موجود در سيستم قيمت واقعى و به‌روز شده ملك خود را دريافت نماييد.

MLS-REALTOR.BLUE_-450x216 قيمت واقعى ملك شما چگونه محاسبه می‌گردد؟

بطور مثال آپارتمان ٢ خوابه شما در مجتمع وود كرافت در ساختمان پمبرتون است و قصد فروش داريد. با وارد كردن فقط دوآيتم نام خيابان (فولرتون) و شماره ساختمان (٢٠٠٨) كليه سوابق واحدهاى آن ساختمان استخراج ميگردد، بطوری‌كه مثلا مشخص ميشود كه: تعداد ٩ واحد براى فروش موجود بوده و در آرشيو ساختمان ٢.٢٩ مورد ليستينگ ثبت شده و ٨٩۵ واحد در كل فروش رفته و ٣٢۶ مورد در زمان تعريف شده موفق به فروش شده و ۵١۶ مورد با وجود ليست شدن به فروش نرسيده‌اند. چنين اطلاعاتى در مورد كليه ساختمان‌هاى ديگر در MLS موجود است.

در ضمن اطلاعات آمارى چشم‌گيرى از لحاظ رشد قيمت‌ها و يا سرعت فروش آن و يا تعداد خانه‌هاى جديد ساخت به تفكيك در يك منطقه بزرگ و يا يك منطقه كوچك قابل ملاحظه هستند. اين سيستم می‌تواند با ارايه گزارش «تحليل مقايسه‌اى بهاى ملك» تخمين قيمت ملك مورد نظر شما را با دقتى بالا ارزيابى نمايد. گزارش CMA دفترچه مفصلى است از آناليز قيمت ملك مورد نظر به‌طوری‌كه در تصوير زير گزارش قيمت پيشنهادى را ملاحظه می‌فرمايید.

درباره فروزان ستوده

پیشنهاد خوانش

گزارش فروش خانه در ونكوور ماه جولاى٢٠١٥

محتويات اين مقاله ترجمه آمار و نظرات رسمى ريل استيت بورد ونكووراست. ميزان فروش ملك …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *