UA-28790306-1
تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

مسکوت ماندن «نقش آقازاده‌ها» در پرونده سه هزار میلیارد تومانی

مسکوت ماندن «نقش آقازاده‌ها» در پرونده سه هزار میلیارد تومانی

• املاک مه آفرید خسروی حراج شد

بنا به گزارش روزنامه آرمان «حراج مه‌آفرید خسروی متهم ردیف اول پرونده فساد بزرگ مالی از جمله حراج ۳۹ خانه و مغازه در تهران و کرج در قالب مزایده آغاز شده است اما هنوز معلوم نیست که «آقازاده‌ها در این پرونده چه کاره بودند».
این روزنامه در ادامه می‌نویسد: «بعد از اعلام حکم نهایی متهمان پرونده فساد ۳ هزار میلیارد تومانی سخنگوی دستگاه قضا اعلام کرد که اجرای حکم اعدام مه‌آفرید خسروی متهم ردیف اول این پرونده منوط به اجرای سایر احکام در مورد این متهم است، وکیل قانونی این متهم با هماهنگی دستگاه قضایی تصمیم به فروش این اموال گرفته تا حکم رد مال را اجرا کند».
بنا به نوشته روزنامه آرمان، «مکان تجاری در خیابان مقدس اردبیلی به ارزش ۱۲میلیارد تومان، مکان تجاری در خیابان ملاصدرای تهران به ارزش ۱۱میلیارد تومان، خانه ۱۱۶ متری در خیابان فرشته تهران به ارزش ۹٫۵ میلیارد تومان و مکان تجاری در الهیه تهران به ارزش ۱٫۶ میلیارد تومان» به مزایده گذاشته شده‌است.
این روزنامه همچین خبر می‌هد: «بعد از تایید نقش نمایندگان در پرونده، این بار نوبت نام بردن از فرزندان آنها و نقش‌شان در شرکت‌های مه‌آفرید بود، آقازاده‌هایی که ادعا می‌شد به عنوان مدیرعامل برخی شرکت‌های وابسته به گروه مه‌آفرید فعالیت می‌کردند و بدون این که فعالیت اقتصادی داشته باشند حقوق‌های چند میلیونی می‌گرفتند».
روزنامه آرمان می‌نویسد،«حتی از پسر یکی از اعضای هیئت رئیسه مجلس به عنوان متهم» نام برده می‌شد، و حتی سخنگوی دستگاه قضایی نیز تاکید کرده که «پسر یکی از نمایندگان مجلس در رابطه با این پرونده فساد اقتصادی با اتهامی سنگین بازداشت شده بود.» و در پایان گزارش خود می‌پرسد: « به رغم آن که بخش‌هایی از حکم صادره علیه مه‌آفرید امیرخسروی در حال اجراست، اما بخش مربوط به نقش آقازاده‌ها مورد رسیدگی قرار نگرفته و معلوم نیست که در این پرونده (آقازاده‌ها چه کاره بودند؟)».

 املاک مه آفرید خسروی حراج شد

خبرگزاری مهر نیز می‌نویسد:

حراج ۳۹ خانه و مغازه مه آفرید خسروی متهم ردیف اول پرونده فساد بزرگ مالی در تهران و کرج در قالب مزایده آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، بعد از اعلام حکم نهایی متهمان پرونده فساد سه هزار میلیاردی سخنگوی دستگاه قضا اعلام کرد که اجرای حکم اعدام مه آفرید خسروی متهم ردیف اول این پرونده منوط به اجرای سایر احکام در مورد این متهم است. به نوعی این متهم باید ابتدا رد مال کرده و بدهی بانکها را پرداخت کند. این در حالی است که بعد از شناسایی اموال و مستغلات مه آفرید خسروی برای پرداخت بدهی های بانکی، وکیل قانونی این متهم با هماهنگی دستگاه قضایی تصمیم به فروش این اموال گرفته تا حکم رد مال را اجرا کنند.

برخی رسانه ها در قالب آگهی فروش املاک به صورت مزایده اموال و مستغلات متعلق به گروه امیرمنصور آریا (مه آفرید خسروی) را از سوی قوه قضائیه (دادستانی تهران، معاونت اجرای احکام) منتشر کرده اند. این املاک در تهران و کرج بوده که همراه با متراژ و قیمت ارزیابی منتشر شده است.

در آگهی مزایده این املاک آمده است: به موجب پرونده اجرایی کلاسه ف ک/ ج ۹۲٫۱ برابر دادنامه شماره ۱۱۰ ش د ۹۱٫۱ مورخ ۱۰ مردادماه سال ۹۱ صادره از شعبه اول دادگاه انقلاب علیه مه آفرید خسروی فرزند منصور مقرر گردید پلاک های ثبتی توقیف شده محکوم علیه که توسط کارشناس رسمی دادگستری ارزیابی شده در روز دوشنبه مورخ ۱۱ آذرماه ۹۲ از ساعت ۱۴ تا ۱۶ در محل میدان ارژانتین- خیبان احمد قصیر- کوچه یکم- پلاک ۷ از طریق مزایده حضور به فروش می رسد.

بر اساس این گزارش، مزایده از قیمت ارزیابی شده شروع و به کسانی که بالاترین قیمت پیشنهاد نماینده واگذار خواهد شد. ضمنا فی‌المجلس ۱۰ درصد از قیمت پیشنهادی از برنده مزایده اخذ و به حساب ۱۰۸۱۶۷۸۴۰۰۰ نزد بانک ملی شعبه کاخ دادگستری واریز خواهد شد. و خریدار موظف است باقی مانده ثمن مورد مزایده را ظرف یک ماه پرداخت نماید. در غیر این صورت بدوا هزینه‌های انجام شده از سپرده اخذ و الباقی به نفع دولت ضبط می گردد.

 املاک مه آفرید در رهن سه بانک حراج شد

خبرگزاری مهر در پایان بادآور می‌شود: همچنین بیشتر این خانه ها و مغازه ها در این آگهی در رهن بانک‌های پارسیان، کارآفرین و بانک ملی ایران عنوان شده است. مکان تجاری در خیابان مقدس اردبیلی به ارزش ۱۲ میلیارد تومان، مکان تجاری در خیابان ملاصدرای تهران به ارزش ۱۱ میلیارد تومان خانه ۱۱۶ متری در خیابان فرشته تهران به ارزش ۵/۹ میلیارد تومان و مکان تجاری در الهیه تهران به ارزش ۶/۱ میلیارد تومان از جمله املاکی هستند که در این آگهی به مزایده گذاشته شده است.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> واپسین نوشته‌ها
تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: