UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

مجوز شرکت‌های عرضه کننده تلویزیون‌های کابلی در گرو بسته‌های ۲۵ دلاری

مجوز شرکت‌های عرضه کننده تلویزیون‌های کابلی در گرو بسته‌های ۲۵ دلاری
191751016_3fd4788789_z

مصرف‌کنندگان کانادایی از نحوه عرضه بسته‌های ارزان‌قیمت ۲۵ دلاری راضی نیستند، عکس از فلیکر

شهرگان: با گسترش اعتراض‌ها به نحو عرضه بسته‌های ۲۵ دلاری شبکه‌های کابلی، کمیسیون رادیو،‌ تلویزیون و ارتباطات کانادا (CRTC) تجدید مجوز شرکت‌های عمده عرضه کننده تلویزیون‌های کابلی را در گرو گزارش عملکرد آنان در عرضه این بسته‌های ارزان‌قیمت کرده است.

در همین زمینه در شهرگان بخوانید: تلویزیون کابلی در بن‌بست تغییر یا اینترنت

این بسته‌ها قرار بود در رقابت با اینترنت، به مصرف‌کنندگان حق انتخاب بیشتری بدهند،‌ در عین حال بانی کاهش قیمت‌های بالای تلویزیون کابلی در کانادا باشند، ولی نحوه عرضه این بسته‌ها باعث اعتراض مردم شده است.

بر اساس یک نظرسنجی اینترنتی، ۶۸ درصد مصرف کنندگان بسته‌های ۲۵ دلاری، از نحوه قیمت‌گذاری این بسته‌ها  راضی نیستند و می‌گویند این بسته‌ها شبکه‌های مورد نظر آنها را ارزان‌تر در اختیارشان نگذاشته‌اند.

هم‌اکنون ۶۶ هزار مصرف‌کننده کانادایی از این بسته‌ها استفاده می‌کنند، این در حالی است که ۱۱ میلیون و ۴۹ هزار خانه کانادایی از شبکه‌های کابلی یا ماهواره‌ای برای تماشای برنامه‌های مورد نظر خود استفاده می‌کنند.

سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان کانادایی از کمیسیون CRTC خواسته است تا یک جلسه عمومی برای بررسی شکایت مصرف‌کنندگان این بسته‌های ارزان‌قیمت برگزار کند و در پاسخ، این کمیسیون گفته است بررسی این شکایت‌ها بعد از دریافت گزارش شرکت‌های عمده عرضه شبکه‌های کابلی از نحوه عرضه این بسته‌ها، شروع خواهد شد.

پیش‌تر، شبکه سی‌بی‌سی گزارش کرده بود شرکت‌های عمده مانند بِل مدیا، این بسته‌های ارزان‌قیمت را تعمدا به مشتریان پیشنهاد نمی‌دهند.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: