تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

بعد از شومی: رقابت نت‌فیلکیس، کریو‌تی‌وی و آمازون با شبکه‌های کابلی

شبکه عرضه فیلم، سریال و مستند شومی متعلق به شرکت‌های شاو و راجرز در حالی در آخر ماه نوامبر فعالیت خود را متوقف می‌کند که رقابت بر سر اشتراک مصرف کنندگان بین شبکه‌های کابلی و اینترنتی، گرم‌تر از همیشه است.

shomi-desktop

در همین زمینه در شهرگان بخوانید: تلویزیون کابلی در بن‌بست تغییر یا اینترنت؛ مجوز شرکت‌های عرضه کننده تلویزیون‌های کابلی در گرو بسته‌های ۲۵ دلاری

این شبکه بعد از دو سال فعالیت، توانسته بود ۹۰۰ هزار نفر مشترک ماهیانه داشته باشد که با پرداخت نزدیک به ۹ دلار بعلاوه مالیات های مربوطه، از برنامه‌های عرضه شده در این شبکه از طریق اینترنت استفاده کنند.

هم‌اکنون در کانادا نزدیک به ۱۱ میلیون مشترک شبکه‌های کابلی، ۶ میلیون مشترک نت‌فیلیکس و بیش از ۱ میلیون مشترک شبکه کریوتی‌وی وجود دارد.

به جز شبکه‌هایی که نیازمند پرداخت اشتراک ماهیانه هستند، یوتیوب هم مخاطب گسترده‌ای در کانادا جذب خود می‌کند.

در تازه‌ترین پیش‌بینی می‌گوید که امسال نزدیک به ۲۰۰ هزار نفر اشتراک خود به شبکه‌های کابلی را در سرتاسر کشور قطع خواهند کرد، چون آنچه از طریق اینترنت دریافت می‌کنند، برایشان کافی است.

در سال ۲۰۱۵، نزدیک به ۱۹۰ هزار مشترک شبکه‌های کابلی، اشتراک خودشان را قطع کرده بودند که ۸۰ درصد نسبت به سال قبل، افزایش نشان می‌داد، هرچند روند قطع اشتراک در سال ۲۰۱۶ به نسبت سال پیشین، جهش چندانی نشان نمی‌دهد.

در کنار اینکه تعداد مشترکین شبکه‌های کابلی بتدریج کاهش پیدا می‌کند و مشترکین شبکه‌های اینترنتی بیشتر از قبل می‌شوند، شرکت آمازون ممکن است عرضه فیلم‌ها و سریال‌های خود از طریق اینترنت را به کانادا هم بیاورد.

آمازون هم‌اکنون در آمریکا به مشترکینی که در این وب‌سایت حق عضویت ۹۹ دلار در سال را برای آمازون پرایم پرداخت کنند، این امکان را می‌دهد تا خریدهای خود را سریع‌تر دریافت کنند، هم‌چنین از مجموعه‌ای از فیلم‌ها و سریال‌های موجود در این وب‌سایت بدون پرداخت هزینه‌ای بیشتر استفاده کنند.

هرچند در کانادا می‌توان عضو آمازون پرایم شد و از خدمات دریافت سریع‌تر محصولات آمازون استفاده کرد، ولی به خاطر موضوع کپی‌رایت و اختلاف با شرکت‌های کابلی، بخش عرضه فیلم و سریال آمازون هنوز در اختیار مصرف‌کنندگان قرار نگرفته است.

آنچه مشخص است این است که برنامه «تور بزرگ» که مجریان سابق برنامه محبوب «تخته گاز» شبکه بی‌بی‌سی آن را اجرا می‌کنند، قرار است در ماه دسامبر و از طریق آمازون در ۲۰۰ کشور دنیا عرضه شود.

بدین شکل، آمازون رقیب نت‌فیلیکس در سرتاسر جهان در زمینه عرضه فیلم و سریال از طریق اینترنت خواهد شد.

تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

Verified by MonsterInsights