تازه‌ترین‌ها
آشیان / استانی / چتر حمایتی مقررات مبارزه با قلدری در مدارس برتیش کلمبیا به دگرباشان جنسی رسید

چتر حمایتی مقررات مبارزه با قلدری در مدارس برتیش کلمبیا به دگرباشان جنسی رسید

دولت استانی برتیش کلمبیا، گرایش و هویت جنسی را در چتر حمایتی مبارزه با قلدری (bullying) مدارس اضافه کرد و تا پایان امسال به مدارس خصوصی فرصت داد تا مقررات خودشان را برابر مقررات استانی بکنند.

14853144744_88a2cd3f7e_z چتر حمایتی مقررات مبارزه با قلدری در مدارس برتیش کلمبیا به دگرباشان جنسی رسید
عکس از فلیکر

هدف از این تغییر، ایجاد فضایی امن‌تر برای تمامی دانش‌آموزان در مدارس سرتاسر استان است. پیش‌تر، دو سوم ۶۰ منطقه تحصیلی بریتیش کلمبیا برای اینکه منتظر دولت استانی نمانند، حمایت از دگرباشان جنسی (همجنس‌گرایان مرد و زن، تراجنسی‌ها و ترنس‌جندرها، دوجنس‌گرایان، کوییرها و میان‌جنسی‌ها) را به مقررات منطقه‌های خود اضافه کرده بودند.

مایک برینر، وزیر آموزش و پرورش دولت استانی، هفته گذشته در زمان اعلام این خبر از دختر خودش یاد کرد که از هم‌اکنون ۲۰ ساله است و سال گذشته به او برون‌آیی کرده و گفته همجنس‌خواه است.

صحبت‌های دختر وزیر در موضوع وضعیت دانش‌آموزان دگرباش جنسی او را به این سوق داده تا سرانجام بعد از سال‌ها به درخواست‌های مداوم فعال‌های اجتماعی تن داده و تعریف جامع‌تری از حمایت‌های افراد در مقابله با قلدری را به قوانین استانی اضافه کند.

در ماه جولایی گذشته، قانون حقوق بشر برتیش کلمبیا نیز عبارت گرایش جنسی و هویت جنسی را به متن قانون اضافه کرده بود تا گامی دیگر در مبارزه با دگرباشی جنسی هراسی برداشته شود.

درباره سید مصطفی رضیئی

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

پیشنهاد خوانش

حقوق بشر، کانادا و عفو بین‌الملل

نازیلا پس از آنکه چند سال اول مهاجرتش به کانادا گذشت و توانست اسکان پیدا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *