In touch with Diverse Iranian Community

سیل بعد از آتش در داوسون کریک: فشار تغییرات اقلیمی بر بریتیمش کلمبیا

کریستی کلارک، رهبر دولت استانی در بازدید از مناطق سیل‌زده شمال شرقی استان بریتیش کلمبیا با تاکید بر تاثیرهای مخرب تغییرات اقلیمی گفت که بودجه‌ای ۶۵ میلیون دلاری برای مقابله با سیل در استان وضع شده است که بالاترین رقم این بودجه در تاریخ غرب کانادا است.

https://youtu.be/Rs5EhK4RjKw

 

1 سیل بعد از آتش در داوسون کریک: فشار تغییرات اقلیمی بر بریتیمش کلمبیا
سیل باعث شده تا صدها خانه در منطقه تخلیه شوند و به جاده‌ها آسیب وارد شود، عکس از دولت داوسون کریک

مناطق سیل‌زده محدوده دره رودخانه صلح، مخصوصا در داوسون کریک، پیش‌تر شاهد آتش‌سوزی در مناطق طبیعی خود بوده‌اند.

2 سیل بعد از آتش در داوسون کریک: فشار تغییرات اقلیمی بر بریتیمش کلمبیا
شدت سیل در شمال شرقی بریتیش کلمبیا فراتر از همیشه بوده است. عکس از دولت داوسون کریک

کلارک به شبکه سی‌بی‌سی گفته: «ما واقعا بایستی در سرتاسر کانادا با این حقیقت خو بگیریم که رویدادهای آب و هوایی شدت بیشتری می‌گیرند، تغییرات اقلیمی تاثیر شدیدتری می‌گذارد و ما باید با این شدت تغییرات خو بگیریم.» او از دولت فدرال خواسته است تا پول بیشتری برای مقابله با تاثیرهای ناشی از تغییرات اقلیمی اختصاص دهد.

در طول روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته گذشته، خبر سیل در منطقه‌های شهری مترو ونکوور، مانند شهر ونکوور غربی یا منطقه دره لین به سرعت در رسانه‌ها پخش شد، ولی شبکه‌های اجتماعی اولین خبرها از سیل شمال استان را منتشر کردند. صدها خانه در منطقه تخلیه شده‌اند و امدادگران برای جابه‌جایی افراد، بعضا از هلیکوپتر هم استفاده کرده‌اند.

بعد از سیل هفته گذشته،‌در شمال شرق استان وضعیت اضطراری اعلام شده است. دولت استانی دیده‌بان سیلاب در منطقه شمال شرقی بی‌سی، از پاین پس تا فورت نلسون معین کرده است تا مراقب وضعیت گسترش سیل در منطقه باشند.

3 سیل بعد از آتش در داوسون کریک: فشار تغییرات اقلیمی بر بریتیمش کلمبیا
سیلاب شهر را فرا گرفته. عکس از دولت داوسون کریک

برخلاف سال‌های گذشته که حجم کم‌تری از آب باران در زمانی طولانی بر زمین می‌بارد، هم‌اکنون حجم بالایی از آب در زمانی کوتاه بر زمین می‌بارد. محقق‌های دانشگاه بریتیش کلمبیا (یو‌بی‌سی) می‌گویند باران‌های کنونی در روندی فزاینده سنگین‌تر می‌شوند، در حالی که منطقه‌های شهری، آماده جذب این حجم آب نیستند.

بر همین اساس، پیش‌بینی شده سیل در دره رودخانه فریرز می‌تواند تا ۳۱ میلیارد دلار خسارت در بر داشته باشد. دولت استانی ۱ میلیون دلار اختصاص داده است تا «برنامه عمل در زمان سیل» در این منطقه تدوین شود.

 

پاسخ دهید

مشاهدهٔ قبل از ارسال

نمایش متن بعد از ارسال