UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

سوال‌های گزارشی تازه از عملکرد دولت استانی: یکی مانده به آخری در بودجه برای تحصیل دانش‌آموزان در میان استان‌های کشور

سوال‌های گزارشی تازه از عملکرد دولت استانی: یکی مانده به آخری در بودجه برای تحصیل دانش‌آموزان در میان استان‌های کشور

گزارش تازه مرکز کانادایی سیاست‌های جایگزین با عنوان «داستان واقعی ورای بحران بودجه آموزش و پرورش در بریتیش کلمبیا چیست؟» سیاست‌های دولت استانی در کاهش بودجه آموزش و پرورش، متوقف ساختن برنامه‌های آموزشی و بستن مدارس را با توجه به تولید ناخالص استانی زیر سوال می‌برد.

ccpa-education-table

جدول منتشر شده در گزارش مرکز کانادایی سیاست‌های جایگزین نشان می‌دهد بودجه مدارس به نسبت تولید ناخالص استانی بریتیش کلمبیا در ۱۵ سال گذشته مرتب کاهش یافته است

این گزارش می‌گوید در ۱۵ سال گذشته، بودجه آموزش و پرورش سطح استان در مقایسه با تولید ناخالص استانی (جی‌پی‌دی)، ۲۵ درصد کاهش یافته است.

  در همین زمینه در شهرگان بخوانید: بن‌بست کاهش فراتر از ۲۴ میلیون دلاری بودجه مدارس در شهر ونکوور؛ شورای مدارس ونکوور به بخشی از کاهش بودجه تن داد؛ و پیشنهاد تعطیلی ۱۲ مدرسه در شهر ونکوور برای جبران کاهش بودجه

یا به زبانی ساده، در سال ۲۰۰۱، وقتی حزب لیبرال به رهبری دولت استانی راه یافت، ۳.۳ درصد تولید ناخالص استانی صرف بودجه آموزش و پرورش می‌شد و در سال ۲۰۱۶، این رقم به ۲.۵ درصد کاهش یافته است.

ccpa-education-funding-table

داده‌های سازمان آمار کانادا به مرکز کانادایی سیاست‌های جایگزین نشان داده که بریتیش کلمبیا در میان استان‌های کشور، یکی مانده به آخری در صرف بودجه به نسبت هر دانش‌آموز است

این گزارش، نگاهی به داده‌های موجود در سازمان آمار کانادا هم انداخته و آخرین آمار منتشر شده برابر اطلاعات ثبت شده در سال ۲۰۱۱ میلادی نشان می‌دهد که بریتیش کلمبیا در آن سال، ۱۱ هزار و ۸۳۲ دلار برای هر دانش‌آموز خرج کرده است و این رقم، ما را تبدیل به دومین استان در قعر جدول بودجه‌های آموزش و پروش مدارس می‌کند.

در این آمار، مانیتوبا و آلبرتا بیشترین رقم را خرج تحصیل دانش‌آموزهای خود کرده‌اند.

در سال‌های اخیر، بودجه مدارس منطقه‌های مختلف بریتیش کلمبیا گسترده کاهش یافته است و امسال شهر ونکوور تقلا می‌کند تا با کاهش ورای ۲۴ میلیون دلاری بودجه کنار بیاید. به خاطر این کاهش بودجه‌ها، تعدادی از مدارس در منطقه‌های مختلف استان تعطیل شده‌اند و برنامه‌های مختلفی از تحصیل کودکان استان کنار گذاشته شده‌اند.

دولت استانی پاسخی مستقیم به این گزارش منتشر نکرده است ولی این دولت عنوان کرده که بودجه آموزش و پرورش در سال ۲۰۰۱، ۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار بود و این بودجه در سال جاری به ۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار رسیده است، هرچند تعداد دانش‌آموزان حاضر در نظام آموزش و پرورش استانی، ۷۰ هزار نفر کاهش یافته است.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: