UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

هزینه‌های مراقبت از کودکان ۱۸ ماهه تا ۳ ساله در ونکوور: حداقل ۶۳۵ دلار، حداکثر ۲ هزار و ۱۲۵ دلار

اخیرا دولت استانی ۱۵۰ هزار دلار صرف یک نقشه آنلاین کرده تا مراکز نگهداری از کودکان در سطح استان را نشان خانواده‌ها بدهد، این در حالی است که برخی مراکز معرفی شده در این نقشه وجود خارجی ندارند و هم‌زمان، تحقیقی تازه توسط روزنامه مترو نیوز نشان می‌دهد برخی خانوارها در سطح مترو ونکوور ماهیانه بیشتر از ۲ هزار دلار خرج نگهداری از کودکان خود می‌کنند.

این تحقیق نشان می‌دهد کمترین خرج نگهداری از بچه برای خانواده‌ها در این منطقه شهری، ۶۳۵ دلار است. همچنین ۷۵ درصد خانواده‌هایی که نیازمند کمک گرفتن از مراکز نگهداری از بچه‌ها هستند، به چنین امکاناتی دست‌رسی پیدا نمی‌کنند.

کمبود مراکز با توجه به نیاز بالا به آنها، به معنای این است که مراکز نگهداری از کودکان در طول روز می‌توانند هزینه‌های بالاتری درخواست کنند.

مادرهایی که به سر کار نمی‌روند

در تحقیقی فدرال، برابر آمار سال ۲۰۱۳ مشخص شد که در میان زنان ۲۵ تا ۵۴ ساله که بچه‌هایی جوان‌تر از ۱۵ سال دارند، ۷۵ درصدشان به سر کار می‌روند و این یکی از پایین‌ترین نرخ‌ها در میان کشورهای ثروتمند دنیاست.

نبود مراکز مراقبت از کودکان با هزینه‌های متناسب با درآمد خانواده‌ها، به معنای نقض حقوق بشر کودکان و مادران است: از جمله اینکه مادران نمی‌توانند به سر کار بروند، یا نمی‌توانند با توجه به هزینه‌های بالای نگهداری از کودک، به شکلی شایسته از کودک خودشان نگهداری و مراقبت کنند. این را گزارش تحقیقی گروه وست کوست لیف می‌گوید که برگرفته از نگرش چندین وکیل بر موضوع نگهداری از کودکان است.

برنامه دولت فدرال: کاهش فقر با پرداخت کمک هزینه

برابر تبلیغ‌های انتخاباتی سال گذشته، دولت فدرال با رهبری حزب لیبرال می‌خواهد ۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار صرف برنامه‌های کمکی مراقبت از کودکان کنند. مهم‌ترین آنها پرداخت کمک هزینه به خانواده‌ها برای حمایت از بچه‌هایشان است. این برنامه امیدوار است در ۱۲ ماه اول اجرای خود، ۳۰۰ هزار کودک را در سطح کشور از فقر خارج کند.

قرار است خانواده‌های با درآمد میانگین، سالیانه ۲ هزار و ۳۰۰ دلار در این طرح دریافت کنند و خانواده‌هایی که بچه‌های زیر شش سال دارند و درآمد سالیانه‌شان کمتر از ۳۰ هزار دلار است، می‌توانند حداکثر ۶ هزار و ۴۰۰ دلار دریافت کنند.

برنامه تبلیغی حزب دموکرات‌های نوین

حزب دموکرات‌های نوین در انتخابات گذشته تبلیغ می‌کرد که اگر دولت فدرال را به دست بگیرند، ۱ میلیون مرکز مراقبت از کودکان در سطح کشور بر پا خواهند کرد و این مراکز روزانه حداکثر ۱۵ دلار برای نگهداری از کودکان طلب خواهند کرد. پیش‌بینی شده بود که ۱۱۰ هزار مرکز در بریتش کلمبیا تاسیس خواهند شد. این حزب فعلا قدرت را در استان آلبرتا در دست دارد و در تلاش است تا این طرح را در سطح این استان اجرایی کند.

گزارش مرکز کانادایی سیاست‌های جایگزین می‌گوید اگر طرح مراقبت از کودکان با هزینه میانگین ۱۰ دلار در روز برای هر کودک اجرایی شود، اقتصاد شکوفا خواهد شد. منتقدان این طرح دست بر مالیات بیشتری می‌گذارند که مردم بایستی در چند سال اول اجرای این طرح پرداخت کنند.

۱ هزار و ۸۱۸ مرکز جدید با کمک دولت استانی

دولت استانی ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار کمک هزینه را در ماه جون معرفی کرد که کمک می‌کنند تا ۱ هزار و ۸۱۸ مرکز جدید نگهداری از کودکان در سطح استان بر پا شوند. در اولین قدم، ۴۵ مرکز از این کمک‌ها سود بردند.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: