UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

هشدار پلیس ونکوور به والدین: در مورد فنتانل با بچه‌هایتان صحبت کنید

هشدار پلیس ونکوور به والدین: در مورد فنتانل با بچه‌هایتان صحبت کنید

شهرگان: پلیس شهر ونکوور با هشداری که با جمله «ما به کمک شما احتیاج داریم» شروع می‌شود به والدین در موضوع فنتانل هشدار داد، با توجه به اینکه تعداد کشته‌های ناشی از سوء مصرف موادمخدر در سطح استان بریتیش کلمبیا آن‌چنان بالا رفته است که دولت استانی، به عنوان اولین استان کشور، وضعیت اورژانسی سلامت عمومی در این موضوع وضع کرده است.

drugsmartpostercampaign31

پوستر هشدار دهنده پلیس شهر ونکوور در موضوع مصرف فنتانل

در همین زمینه در شهرگان بخوانید: افزایش ۷۵ درصدی مرگ ناشی از سوء مصرف موادمخدر به نسبت سال گذشته

هشدار پلیس ونکوور با امضای ادم پالمر، رییس‌ پلیس شهر، می‌گوید: «احتمالا بسیاری از شما در موضوع افزایش مرگ ناشی از سوء مصرف موادمخدر در سطح استان بریتیش کلمبیا شنیده‌اید. بخش قابل‌توجه‌ای از کشته‌ها حتی نمی‌دانستند در حال مصرف فنتانل هستند – آدمی نمی‌تواند این ماده را بو کند، مزه کند یا آن را با چشم تشخیص بدهد. کشته‌ها، معتادهای سابقه‌دار هم نبودند، بر خلاف آن – آنها برای تفریح مواد مصرف کرده بودند، جوان‌ها یا حرفه‌ای‌های تجارت بودند. ما متوجه افزایش مصرف فنتانل در جوان‌هایمان شده‌ایم و بی‌اندازه نگران این هستیم. فنتانل می‌تواند ۴۰ تا ۵۰ برابر سمی‌تر از هرویین باشد.»

متن کامل هشدار پلیس شهر ونکوور را در این لینک در فرمت پی‌دی‌اف بخوانید.

این هشدار چهار پیشنهاد به والدین می‌دهد. اول از همه، دیدار از وب‌سایتی است که مختص به آگاهی‌رسانی در موضوع فنتانل درست شده است.

دوم اینکه هشدار از والدین می‌خواهد بدون فرض اینکه فرزندشان مواد مصرف می‌کند، بلکه با آگاهی به این موضوع که فرزندان‌شان احتمالا تاکنون موادمخدر مصرف نکرده است، با آنها جدی ولی صمیمانه صحبت کنند.

این هشدار مخصوصا بر این تاکید می‌کند که انسان ممکن است متوجه این نباشد که فنتانل مصرف کرده است، ممکن است آن را همراه دیگر مواد به اشتباه یا بدون آگاهی مصرف کرده باشد و اینکه فنتانل ممکن است در شکل قرص، پودر و یا مایع وجود داشته باشد. درنهایت اینکه حتی یک مرتبه استفاده از فنتانل می‌تواند مهلک باشد.

drugsmartpostercampaign1

پوستر هشدار دهنده پلیس شهر ونکوور در موضوع مصرف فنتانل

سومین پیشنهاد این هشدار، آگاهی والدین به نشانه‌های احتمالی مصرف فنتانل است. پلیس از والدین یا از فرزندان آنها می‌خواهد تا اگر این نشانه‌ها را در فرزند یا دوستان خودشان مشاهده کردند، بلافاصله نیروهای امدادگر اورژانس را تلفنی از شماره ۹۱۱ بخواهند:

خواب‌آلودگی شدید، کاهش تعداد ضربان قلب، مشکل در تنفس، نفس‌های آرام و با فاصله و یا همراه با صدای خرناس، سرد شدن دمای پوست بدن، مشکل در بیدار ماندن یا صحبت کردن.

درنهایت این هشدار از والدین می‌خواهد دوست فرزندان خودشان باشند و به آنها آگاهی کافی بدهند تا در شرایط بحرانی بتوانند به شکلی مستقل، تصمیم درست را بگیرند. پلیس از والدین می‌خواهد تا آگاهی کافی در موضوع موادمخدر، مخصوصا فنتانل و سوء مصرف آن را به کودکان بدهند و حامی تصمیم بچه‌هایشان باشند.

هشدار پلیس در حالی منتشر می‌شود که ۶۴ نفر از ۲۰۱ نفر نخستی که امسال در سطح استان به خاطر سوء مصرف موادمخدر کشته شدند، جان‌شان را تسلیم مصرف فنتانل کرده‌اند و آمار کشته‌ها همچنان رو به فزونی است.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: