UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

جان هورگان تشکیل کابینه را شروع کرد

جان هورگان تشکیل کابینه را شروع کرد

جِف مِگز، عضو قدیمی شورای شهر ونکوور بعد از سه دوره عضویت در این شورا، از سمت خودش کناره‌گیری می‌کند تا رییس کارکنان (chief of staff) دولت جان هورگان باشد.

بدین شکل او نقشی کلیدی در انتخاب اعضای کابینه و دیگر کارکنان ارشد دولت تازه دولت استانی بازی خواهد کرد.

جف مگز در کنار جان هورگان. تصویر از توییتر

این اولین گام در تشکیل کابینه جان هورگان است که هفته پیش بعد از رای عدم اعتماد پارلمان استانی به دولت لیبرال محافظه‌کار کریستی کلارک، از طرف نماینده ملکه دعوت به تشکیل کابینه شد.

او کابینه خودش را از افراد نزدیک یا عضو به حزب دموکرات نوین بریتیش کلمبیا شکل خواهد داد و همان‌طور که در قرارداد مابین این حزب و حزب سبز بریتیش کلمبیا توافق حاصل شده است، سبزها در کابینه حاضر نخواهند بود و سمتی نخواهند داشت.

هرچند برابر این قرارداد، در تمامی موضوع‌های مهم از سبزها مشورت گرفته خواهد شد و دموکرات نوین آنها را در برابر رفتارهای شگفتی‌آور و سورپرایز کننده قرار نخواهد داد.

همچنین رییس سابق انستیتوی فن‌آوری بریتیش کلمبیا (بی‌سی‌آی‌تی،) دان رایت، این هفته از کار خود به عنوان مدیرعامل قرض‌الحسنه مرکزی شماره ۱ کناره‌گیری خواهد کرد تا جایگاه کلیدی قائم مقام وزیر هیئت اجرایی کابینه را قبول کند که همراه آن منشی کابینه و سرپرست خدمات عمومی هم خواهد شد.

انتظار این می‌رود که تا پایان ماه جولایی، هورگان به عنوان رهبر دولت استانی همراه با کابینه‌اش سوگند بخورد و پس از ۱۶ سال، لیبرال‌های محافظه‌کار کنترل خودشان بر دولت را به شکل رسمی به دولت هورگان واگذار کنند.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: