UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

برنامه‌های سفر هشت روزه نوادگان خاندان سلطنتی انگلستان به بریتیش کلمبیا و یوکان

برنامه‌های سفر هشت روزه نوادگان خاندان سلطنتی انگلستان به بریتیش کلمبیا و یوکان

نوه ملکه انگلستان و شاه آینده این کشور، شاهزاده ویلیام و همسرش کیت، دوک و دوشس کمبریج، در اولین دیدار رسمی خودشان از ساحل غربی کانادا به دعوت نخست‌وزیر، جاستین ترودو، روز ۲۴ سپتامبر وارد شهر ویکتوریا می‌شوند و در مراسم خیر مقدم رسمی دولت استانی شرکت می‌کنند.

سپس، روز بعد با هواپیما به شهر ونکوور می‌آیند و در مراسم دیدار عمومی در جک پول پلازا حاضر می‌شوند و بعد از آن برای یک مراسم خیریه مختص به مادران معتاد، به بخش شرقی داون‌تاون شهر ونکوور خواهند رفت.

royal-tour-agenda

برنامه سفر خانواده سلطنتی از بخش‌های مختلف یوکان و بریتیش کلمبیا. تصویر از شبکه سی‌بی‌سی

بعد از دیدار ونکوور، آنها به کلونا، وایت‌هوس، بلا بلا و هایدا گوایی خواهند رفت و سپس به شهر ویکتوریا بازخواهند گشت تا در اول اکتبر در مراسک رسمی بدرود حاضر شوند.

سال ۲۰۱۱، کیت و ویلیام به فاصله‌ای کوتاه از ازدواج‌شان به کانادا سفر کرده بودند و این مرتبه است که پسر ۳ ساله و دختر ۱ ساله‌شان را همراه خود به این بخش از امریکای شمالی می‌آورند.

منعِ سلفی

وزارت میراث کانادایی به نیابت از خانواده سلطنتی هشدار داده که نبایستی با اعضای این خانواده و فرزاندن‌شان عکس سلفی گرفته شود.

علت اصلی، مخالفت ملکه انگلستان، الیزابت دوم، با گرفتن عکس سلفی است.

این وزارتخانه همچنین دستورالعملی در مورد پوشش افراد در دیدارهای رسمی با اعضای خانواده سلطنتی منتشر کرده است، از جمله اینکه افراد چه کلاه‌ها و دستکش‌هایی باید به سر و به دست بکنند.

همچنین در این دستورالعمل مشخص شده که هر کدام از اعضای خانواده سلطنتی را با چه عنوانی باید خطاب قرار داد و کسی اجازه ندارد تا در دیدارهای رسمی آنها را با اسم کوچک‌شان صدا بزند.

دیدار با بومیان کشور

اعضای خانواده سلطنتی بخش عمده‌ای از دیدار خود از یوکان را به دیدار از بومیان کانادا و آشنایی با فرهنگ و هنر آنان اختصاص داده‌اند.

آنها ۲۷ سپتامبر به یوکان خواهند رسید و رهبران جوامع بومی و اعضای رنجرهای کانادایی به آنان خوش‌آمد خواهند گفت.

همچنین در طول این سفر هشت روزه، شاهزاده ویلیام و همسرش کیت، از بنای یادبود مدرسه‌های شبانه‌روزی اجباری بومیان کانادا دیدار خواهند کرد که نماد استعمارگرایی و سرکوب بومیان کشور در سده‌های گذشته است.

حمایت از جنگل‌ بارانی خرس بزرگ

در ابتدای سال ۲۰۱۶، بخش عمده‌ای از جنگل بارانی خرس بزرگ در شمال بریتیش کلمبیا به مناطق حفاظت شده کانادا اضافه شد.

قرار است در دیدار اعضای خانواده سلطنتی از بریتیش کلمبیا، این حمایت از این جنگل بارانی تبدیل به بخشی از تلاش‌های بین‌الملی برای حفظ منابع طبیعی کره زمین بشود و بخشی از پوشش خبری این سفر، به حمایت از این جنگل معطوف بشود که یکی از معدود جنگل‌های بارانی دست نخورده در سرتاسر کره زمین است.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: