آشیان / استانی / بررسی حمل و نقل عمومی در مسیر دریا به آسمان

بررسی حمل و نقل عمومی در مسیر دریا به آسمان

شهرگان: شرکت ترنزیت در حال بررسی مسیری است تا مسافرهایش را سوار بر اتوبوس‌های شهری از داون‌تاون ونکوور به پمبرتون برساند و در این میان از شهرهای اسکوآمیش و ویسلر هم رد بشود.

نهایی شدن این مسیر البته بسته به جلب نظر مردم، دریافت بودجه کافی و به پایان رساندن تحقیق و بررسی جنبه‌های گوناگون بازگشایی آن است.

sea-to-sky-proposed-route-331x510 بررسی حمل و نقل عمومی در مسیر دریا به آسمان
مسیر پیشنهادی حمل و نقل عمومی در مسیر دریا به آسمان – عکس از شرکت ترنزیت

در «طرح آینده حمل و نقل منطقه دریا به آسمان» که در ۲۰۱۵ میلادی منتشر شد، این موضوع پیش‌بینی شده است که تا سال ۲۰۴۰ میلادی، مسافرها و ساکنین محلی بتوانند از حمل و نقل عمومی ارزان‌قیمت برای جابه‌جایی استفاده کنند.

این حمل و نقل عمومی علاوه بر اینکه بایستی در دسترس همگان قرار بگیرد، می‌بایست از لحاظ محیط‌زیستی هم پایدار باشد و در کنار حمل و نقل ماشینی، مسیرهای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری را هم شامل بشود.

تاکنون شرکت ترنزیت یک وبسایت مختص به این مسیر عرضه کرده است و نظر عمومی را در این مورد پرسیده است که در قالب یک گزارش ۸۴ صفحه‌ای ژانویه امسال منتشر شد.

حالا در ماه پیش رو، دومین سری نظرسنجی عمومی در گذر ماه مارچ انجام خواهم شد تا درنهایت نظرهای مردم بسته به گزارش منتشر شده و پیشنهادهای عرضه شده، جمع‌آوری بشود.

پیش‌بینی شده، در صورتی که همه‌چیز خوب پیش برود، نظر مساعد مقامات شهرها و روستاهای مختلف جلب بشود و بودجه کافی در دسترس قرار بگیرد، این مسیر به شکل کامل در ۲۰۲۵ میلادی در دسترس عموم باشد.

هرچند گام نخست این مسیر شامل بر ونکوور نخواهد شد و در اولین گام، این امیدواری وجود دارد که تا ۲۰۲۰، بتوان مسیر حمل و نقل عمومی مابین پمبرتون و ویسلر را برقرار کرد.

درنهایت تا ۲۰۲۵، این مسیر قرار است که از ویسلر به اسکوآمیش هم رسیده باشد و در طول روز تا ونکوور هم برقرار باشد.

درباره سید مصطفی رضیئی

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

پیشنهاد خوانش

حقوق بشر، کانادا و عفو بین‌الملل

نازیلا پس از آنکه چند سال اول مهاجرتش به کانادا گذشت و توانست اسکان پیدا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *