استانی بریتیش کلمبیا رويدادها صفحه اول کانادا گزيده‌ها

بررسی حمل و نقل عمومی در مسیر دریا به آسمان

شهرگان: شرکت ترنزیت در حال بررسی مسیری است تا مسافرهایش را سوار بر اتوبوس‌های شهری از داون‌تاون ونکوور به پمبرتون برساند و در این میان از شهرهای اسکوآمیش و ویسلر هم رد بشود.

نهایی شدن این مسیر البته بسته به جلب نظر مردم، دریافت بودجه کافی و به پایان رساندن تحقیق و بررسی جنبه‌های گوناگون بازگشایی آن است.

sea-to-sky-proposed-route-331x510 بررسی حمل و نقل عمومی در مسیر دریا به آسمان
مسیر پیشنهادی حمل و نقل عمومی در مسیر دریا به آسمان – عکس از شرکت ترنزیت

در «طرح آینده حمل و نقل منطقه دریا به آسمان» که در ۲۰۱۵ میلادی منتشر شد، این موضوع پیش‌بینی شده است که تا سال ۲۰۴۰ میلادی، مسافرها و ساکنین محلی بتوانند از حمل و نقل عمومی ارزان‌قیمت برای جابه‌جایی استفاده کنند.

این حمل و نقل عمومی علاوه بر اینکه بایستی در دسترس همگان قرار بگیرد، می‌بایست از لحاظ محیط‌زیستی هم پایدار باشد و در کنار حمل و نقل ماشینی، مسیرهای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری را هم شامل بشود.

تاکنون شرکت ترنزیت یک وبسایت مختص به این مسیر عرضه کرده است و نظر عمومی را در این مورد پرسیده است که در قالب یک گزارش ۸۴ صفحه‌ای ژانویه امسال منتشر شد.

حالا در ماه پیش رو، دومین سری نظرسنجی عمومی در گذر ماه مارچ انجام خواهم شد تا درنهایت نظرهای مردم بسته به گزارش منتشر شده و پیشنهادهای عرضه شده، جمع‌آوری بشود.

پیش‌بینی شده، در صورتی که همه‌چیز خوب پیش برود، نظر مساعد مقامات شهرها و روستاهای مختلف جلب بشود و بودجه کافی در دسترس قرار بگیرد، این مسیر به شکل کامل در ۲۰۲۵ میلادی در دسترس عموم باشد.

هرچند گام نخست این مسیر شامل بر ونکوور نخواهد شد و در اولین گام، این امیدواری وجود دارد که تا ۲۰۲۰، بتوان مسیر حمل و نقل عمومی مابین پمبرتون و ویسلر را برقرار کرد.

درنهایت تا ۲۰۲۵، این مسیر قرار است که از ویسلر به اسکوآمیش هم رسیده باشد و در طول روز تا ونکوور هم برقرار باشد.

Related posts

تجاوز جنسی به محارم در ایران

شهرگان

فرزندکشی موجب تک همسری شد

شهرگان

یک قصه کوتاه از سرودهای جنبش زنان و «جون بائز»

منصوره شجاعی

اظهار نظر