تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

از اول سپتامبر عوارض عبور از پل‌های «پورتمن» و «گولدن‌ایرز» برداشته می‌شود

از اول سپتامبر عوارض عبور از پل‌های «پورتمن» و «گولدن‌ایرز» برداشته می‌شود

۲۶۷ میلیون دلار پول مالیات‌دهندگان برای تعرفه دو پل «پورتمن» و «گلدن ایرز»

جان هورگان جمعه صبح مقابل خبرنگارها ایستاد تا عملی شدن یکی از مهم‌ترین قول‌های انتخاباتی دموکرات نوین را اعلام کند: تعرفه تردد از دو پل اصلی مترو ونکوور برداشته می‌شود.

LIVE: Premier John Horgan says tolls to be eliminated on Port Mann and Golden Ears bridges

Posted by CBC Vancouver on Friday, August 25, 2017

او این خبر را در پورت کوکیتلم اعلام کرد و گفت، «برای مردمان شهرهای جنوب و بخش‌های مشخصی از استان، این تعرفه‌های تردد ناعادلانه بودند. اگر شما در کلونا زندگی بکنید، برای عبور از یک پل هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنید. شما نباید فقط به‌خاطر محل زندگی‌تان، برای عبور از پل‌ها هزینه پرداخت کنید.»

عکس از حزب دموکرات نوین بریتیش کلمبیا

دولت دموکرات نوین تخمین زده است که این اقدام سالیانه ۱ هزار و ۵۰۰ دلار به نفر ساکنان محلی تمام بشود.

رانندگان تجاری – کامیون و دیگر ماشین‌های مشابه – هم سالیانه ۴ هزار و ۵۰۰ دلار به این شکل سود خواهند برد.

افزوده شده به قرض‌های استانی

هرچند دو هزینه بر پایه این تصمیم بر دوش مالیات دهندگان به دولت استانی خواهد افتاد.

در ابتدا، امسال و برابر داده‌های دولت، ۱۳۲ میلیون دلار از درآمد دولتی کاسته خواهد شد.

تصویر از دولت استانی بریتیش کلمبیا

همچنین باقیمانده بدهی پل پورت مان به گفته هورگان، به بدهی‌های استانی اضافه خواهد شد و این اقدام هم ۱۳۵ میلیون دلار در سال‌های پیش رو برای مالیات دهندگان هزینه در بر خواهد داشت.

هرچند مجموع ۲۶۷ میلیون دلاری که یا از درآمد استانی کاسته خواهد شد یا به قرض‌های استان اضافه خواهد شد، فارغ از هزینه‌های مرتبط به پل گولدن آرز است.

هم‌اکنون دولت استانی در حال مذاکره با شرکت ترنزیت، صاحب این پل است تا مشخص بشود که چه درآمدی از این شرکت حذف خواهد شد و چگونه بایستی جای خالی آن پل بشود.

سبزها ناراضی، لیبرال‌ها نگران

اندرو ویور، رهبر حزب سبزها و همراه جان هورگان در شکل‌گیری دولت استانی به رهبری دموکرات نوین، در ابراز نارضایتی‌اش از این تصمیم، مکث نکرد.

«متاسفانه دولت تصمیم گرفته است تا این سیاست بی‌پروا را عملی کند.»

او با توجه به تمرکز هورگان بر مردمان ساکن بر جنوب استان گفت، «راستش را بخواهید، بقیه بریتیش کلمبیا هزینه این تصمیم را باید بپردازد.»

او می‌گوید اقدام دولت در اضافه کردن بر قرض‌های استانی درنهایت «مانع دولت خواهد شد تا در برنامه‌‌های مهم‌تر جامعه سرمایه‌گذاری کند.»

لیبرال‌های محافظه‌کار که اپوزیسون رسمی استان را رهبری می‌کنند هم مخالف اقدام دولت هورگان هستند.

هرچند پیش‌تر در ماه جون همین حزب اعلام کرده بود، در صورتی که بتوانند دولت اقلیت را حفظ کنند، تعرفه‌های این دو پل را برخواهند داشت.

منتقد امور مالی دولت استانی در این اپوزیسون، شرلی باند، در یک بیانیه مطبوعاتی گفت که «انتقال قرض‌های مرتبط به پروژ‌های این پل‌ها به قرض‌های استانی، درنهایت این را به ساکنین شمالی و مرکزی بریتیش کلمبیا می‌گوید که دلارهای مالیات‌هایشان صرف سوبسید دادن به حمل و نقل ساکنان مترو ونکوور می‌شود.»

او همچنین اشاره به ۱۸۰ نفری کرد که با این اقدام دولت استانی، کارشان را از دست می‌دهند.

گِرِگ مور، شهردار پورت کوکیتلم هم در یک توییت، از دولت استانی پرسید، «رهبری دولت استانی هورگان امروز کنار رفتن تعرفه عبور از پل‌ها را از ۱ سپتامبر اعلام کردند، آیا مصرف‌کنندگان ترنزیت (حمل و نقل عمومی) حالا سوار ماشین‌هایشان نمی‌شوند و بدین شکل زمان حمل و نقل افزایش پیدا نمی‌کند؟»

به‌رغم آنکه امروز اعلام شد تعرفه تردد از این دو پل برداشته می‌شود، ولی دولت استانی بایستی بر روی قیمت‌گذاری تردد بر برخی از جاده‌های استان در هفته‌های پیش رو تصمیم‌ بگیرد.

About The Author

تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

Verified by MonsterInsights