UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

اعتصاب پست کانادا در کنار تلاش برای تغییر به جای تعطیلی با نیت کنترل تغییرات اقلیمی

اعتصاب پست کانادا در کنار تلاش برای تغییر به جای تعطیلی با نیت کنترل تغییرات اقلیمی

شهرگان: پست کانادا به مشتریان اصلی خود از جمله دولت فدرال هشدار داده است تا آماده اعتصاب احتمالی پست از دوم جولایی باشند، در صورتی که اتحادیه صنفی کارکنان پست با مدیران این شرکت در موضوع تمدید قرار نزدیک به ۵۰ هزار کارمند پست به نتیجه‌ای نرسند.

بیانیه پست کانادا در موضوع اعتصاب احتمالی کارکنان پست را در این لینک بخوانید.

دولت‌های شهری بریتیش کلمبیا به ساکنین استان هشدار داده‌اند تا موضوع پرداخت مالیات‌ بر املاک را با توجه به اعتصاب پست جدی بگیرند و یا مالیات‌های خودشان را هرچه زودتر ارسال کنند یا حضوری به دفاتر شهرداری‌ها مراجعه کنند و مالیات‌ها را پرداخت کنند تا با جریمه‌های احتمالی روبه‌رو نشوند.

WP_20160623_15_53_52_Pro

پست کانادا برای اعتصاب آماده می‌شود. عکس از سیدمصطفی رضیئی

به عنوان مثال دولت شهر ونکوور افراد را به خاطر تاخیر در پرداخت مالیات بر املاک ۵ درصد جریمه می‌کند. همین جریمه برای شهر ویکتوریا ۱۰ درصد رقم مالیات سالیانه بر املاک است. اکثر شهرهای استان مالیات‌هایشان را در اولین هفته ماه جولایی از ساکنین محلی دریافت می‌کنند.

مذاکره اتحادیه با مدیران شرکت از اواخر سال ۲۰۱۵ شروع شده است، ولی هنوز به نتیجه دلخواه دو طرف نرسیده است. این احتمال وجود دارد که دو طرف تا پیش از دوم جولایی با هم توافق کنند و پست دست به اعتصاب نزند.

از جمله درخواست‌های اتحادیه، تضمین کار دائم برای کارکنانی که حداقل ۱۰ سال سابقه کار دارند، حذف هزینه‌های زمان صرف ناهار و بهبود شرایط دریافت هزینه‌های مرتبط به بازنشستگی است.

پست کانادا در آستانه تغییر

دولت محافظه‌کار استیفن هارپر برنامه کوچک کردن پست کانادا را دنبال می‌کرد و یکی از اولین تغییرهایی که این دولت برای این سازمان معین کرده بود، متوقف ساختن خدمات پست برای خانه‌ها در نزدیک به نیم میلیون آدرس در سرتاسر کشور بود.

هرچند کارکنان پست از دولت فدرال لیبرال خواسته‌اند تا این روند را متوقف کند. کارکنان پست معتقد هستند که این سازمان دارای نیروی کار و دفاتر موجود در سرتاسر کشور است و هیچ سازمان دیگری مانند آنان قدرت دسترسی رودررو با مردم را ندارد.

برای همین این کارکنان می‌گویند به جای تعطیلی ارسال خدمات پستی به درب خانه‌های مردم، باید به این خدمات اضافه کرد. مثلا علاوه بر نامه و بسته‌های پستی، خدمات بانکی را هم به پست افزود و سودمندی‌های بیشتری از طریق پست به درب خانه‌های مردم در کانادا آورد.

پست کانادا در خدمت مقابله با تغییرات اقلیمی

بخشی از کارکنان پست در کنار جوامع بومی و مدافعان محیط‌زیست قرار گرفته‌اند و تلاش می‌کنند تا به جای تعطیل شدن پست، کارکنان و دفاتر این سازمان را در خدمت اقتصادی سبز درآورند و معتقد هستند با تکیه بر اهداف مانیسفت جهش، می‌توان به شکلی ایده‌آل از امکانات موجود در پست کانادا به نفع تغییر استفاده کرد.

در همین زمینه در شهرگان بخوانید: آینده‌ای سبز با مانیفست جهش

این کارکنان در کنار چهره‌های فعال اجتماعی مانند دیوید سوزوکی، نائومی کلاین و کلایتن تامس-مولر قرار گرفته‌اند و می‌گویند باید به این واقعیت توجه کرد که دو برابر تعداد شعبه‌های تیم هورتونز، در کانادا دفتر پست داریم.

آنها برنامه‌ای بیست صفحه‌ای منتشر کرده‌اند با عنوان «رسیدن به قدرت جامعه: چطور پست کانادا می‌تواند مرکز تجمع رسیدن به اقتصاد بعدی (کانادا) باشد».

این برنامه می‌گوید پست علاوه بر اینکه مرکز ارتباط یافتن مردم با همدیگر می‌شود، به آنها اجازه می‌دهد تا نظرها و ایده‌هایشان را به هم منتقل کنند و در مورد این نظرها و ایده‌ها صحبت کند.

همچنین دفاتر پست، می‌توانند به شکلی متمرکز به جای بانک‌ها عمل کنند، به سالمندان خدمات ارائه دهند و همچنین می‌توانند جایگاه سوخت‌رسانی به ماشین‌ها و دستگاه‌های الکترونیکی باشند، به تولیدات محلی مکانی برای فروش و عرضه بدهند و بسیار بیشتر آنچه امروز پست کانادا تواناست، در خمدت مردم قرار بگیرند.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: