In touch with Diverse Iranian Community

گسترش راه‌های سبز دوچرخه‌سواری، پیاده‌روی و قایق‌رانی در کانادا و بریتیش کلمبیا

0 39

دولت کانادا در سال ۲۰۱۷ میلادی و در ۱۵۰‌مین سالگرد تولد کشور، طولانی‌ترین مسیر دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی جهان به طول ۲۲ هزار کیلومتر را افتتاح می‌کند که ۱۳ استان و قلمرو کشور را به هم پیوند می‌زند.

canada-trail

این مسیر معروف به «مسیر بزرگ» یا «مسیر ترنس کانادا»، از قلمروهای شمالی کشور شروع شده و بعد طی استان‌های کشور، راهی سبز را از اقیانوس آرام به اقیانوس آتلانتیک شمالی باز می‌کند.

ساخت این شبکه جاده‌های دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی، تاکنون ۸۷ درصد کامل شده و هم‌اکنون بیش از ۲۰ هزار کیلومتر آن در دسترس علاقه‌مندان است.

این شبکه همچنین بیش از ۱۵ هزار جامعه را به همدیگر پیوند می‌زند و طولانی‌ترین مسیر سبز جهان برای دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی خواهد بود.

درنهایت اینکه این شبکه بزرگ از راه‌های دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی متعلق به جوامع محلی است و هر بخش آن توسط سازمان‌های محلی، مقامات دولت استانی، آژانس‌های ملی و شهرداری‌های سراسر کشور مدیریت، حفظ و مراقبت می‌شود.

برای آگاهی بیشتر از این مسیری که از نزدیکی شما رد می‌شود، به این نقشه مراجعه کنید.

 گام نخست ۲۵۷ کیلومتر مسیر قایق‌سواری دریای سای‌لِش

مسیر سفرهای دریایی دریای سای‌لِش هم به زودی متولد خواهد شد: این مسیر ۲۵۷ کیلومتری به قایق‌ها و کشتی‌های تفریحی و مسافربری اجازه می‌دهد تا از سواحل بریتیش کلمبیا تا جزیره ویکتوریا را بروند و برگردند.

salish-sea-marine-trail-map

دریای سای‌لِش، مجموعه‌ای از دهانه‌ها رودخانه‌ها، خلیج‌ها و آب دریا مابین زمین‌های ساحلی بریتیش کلمبیا و جزایر این استان است که فاصله‌ای مابین اقیانوس آرام و خاک استان است.

این مسیر از هورشو بِی شروع می‌شود و به شهر ویکتوریا ختم می‌گردد و در این فاصله جزایر مختلف و همچنین ساحل سان‌شاین را در می‌نوردد.

نهایی شدن این مسیر منوط به مجوزهای دولت استانی و دولت‌های بومی است تا ایستگاه‌های استراحت، پارکینگ و توقف قایق‌ها را در محدوده این مسیر مشخص کنند، نقشه اولیه این مسیر آماده شده و مذاکره با لایه‌های مختلف دولتی برای نهایی شدن آن در جریان است.

پاسخ دهید

مشاهدهٔ قبل از ارسال

نمایش متن بعد از ارسال