In touch with Diverse Iranian Community

یک مطالعه تازه: عادت‌های بد سلامت تا شش سال از طول عمر کانادایی‌ها کاسته‌اند

مطالعه‌ای تازه نشان می‌دهد نیمی از مرگ‌ها در کانادا به علت عادت‌های بد سلامت هستند – مانند کشیدن سیگار، تنبلی، خوردن غذاهای بنجل و نوشیدن الکل، این عادت‌ها همچنین تا شش سال از طول عمر ساکنین کشور کاسته‌اند.

2646521410_84d8394c4d_b-650x488 یک مطالعه تازه: عادت‌های بد سلامت تا شش سال از طول عمر کانادایی‌ها کاسته‌اند
غذاهای بنجل، تنبلی، کشیدن سیگار و نوشیدن الکل از اصلی‌ترین عادت‌های بد سلامت هستند. عکس از فلیکر

 

این تحقیق توسط پروژه بزرگ زندگی مستقر در اونتاریو انجام شده است و متن کامل آن در آگوست امسال در مجله علمی پلاس منتشر شده است.

داده‌های این تحقیق نشان می‌دهد که بیشتر از هر چیزی، کشیدن سیگار از طول عمر ساکنین کشور کاسته و بانی بیماری‌های منجر به مرگ شده است. سیگار تا ۲ سال و ۸ ماه از عمر افراد می‌کاهد. تنبلی و عدم تحرک، ۲ سال و ۶ ماه و خوردن غذاهای بنجل ۱ سال و دو ماه و درنهایت الکل، ۲ هفته از طول عمر افراد کاسته است.

این تحقیق، علاوه بر افراد حاضر در پروژه، از داده‌های سازمان آمار کانادا، همچنین تحقیق‌های جامعه سلامت کانادایی مابین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۰ استفاده کرده است. داده‌های کلینیک داده‌های مقایسه‌ای علوم در اونتاریو نیز در اختیار دانشمندان حاضر در این تحقیق بوده است و برای رسیدن به نتایج، از الگوریتم مانوئل استفاده شده است.

هم‌اکنون می‌توان با مراجعه به وب‌سایت پروژه و پر کردن پرسش نامه، طول عمر تخمینی خود را مشاهده کرد و همچنین متوجه شد چه عادت بدی در سلامت ما وجود دارد که بایستی بر روی آن کار کرد.

پاسخ دهید

مشاهدهٔ قبل از ارسال

نمایش متن بعد از ارسال