تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

قانونی شدن ماری‌جوآنا از ۱ آپریل ۲۰۱۸

قانونی شدن ماری‌جوآنا از ۱ آپریل ۲۰۱۸

دولت فدرال در حال برنامه‌ریز است تا در روز کانادا، اول جولایی ۲۰۱۸، مصرف و عرضه تفریحی ماری‌جوآنا در سرتاسر کشور قانونی اعلام شده باشد.

شبکه سی‌بی‌سی به جزییات لایحه‌ای دست یافته است که در هفته ۱۰ آپریل قرار است به پارلمان تقدیم بشود.

در همین زمینه در شهرگان بخوانید: سوالی تاریخی پیش‌ روی جرم‌زدایی از مصرف تفریحی ماری‌جوانا؛ سوال‌های قانونی شدن عرضه و مصرف تفریحی ماری‌جوآنا؛ قانونی شدن ماری‌جوآنا برای وضع مقررات بیشتر

سال گذشته، کانادا در اجلاس رسمی سازمان ملل اعلام کرده بود که در بهار ۲۰۱۷ قانونی شدن ماری‌جوآنا را به جریان می‌اندازد.

عکس از فیس‌بوک فرهنگ کانابیس

قانونی شدن ماری‌جوآنا همچنین از قول‌های حزب لیبرال در انتخابات ۲۰۱۵ بود. این حزب در برنامه کاری خود گفته بود که ماری‌جوآنا بایستی قانونی بشود و مقررات محدود کننده بر آن وضع بشود تا این ماده از «دسترس کودکان دور بماند و سودهای آن به جیب مجرمان نرود.»

بیل بلر، رییس‌ پلیس سابق شهر تورنتو، مسوول کارگروهی است که قانونی شدن ماری‌جوآنا را در دولت فدرال پیگیری می‌کنند و در آخرهفته گذشته، با نمایندگان حزب لیبرال در پارلمان کانادا را نسبت به جزییات لایحه پیشنهادی، صحبت کرده بود.

بر اساس آنچه از این جلسه به گوش سی‌بی‌سی رسیده است، استان‌ها کنترل فروش ماری‌جوآنا برای مقاصد تفریحی را در دست خواهد داشت.

هرچند اینکه تولیدات امن هستند و مصرف آنها مشکلی درست نمی‌کند، در دست دولت فدرال باقی خواهند ماند و تهیه‌کنندگان محصولات حاوی ماری‌جوآنا بایستی مجوز تولید خود را از این دولت دریافت کنند.

همچنین دولت فدرال، حداقل سن خرید محصولات حاوی ماری‌جوآنا را ۱۸ سال تعیین کرده است، ولی استان‌ها می‌توانند مقررات خود را تصویب بکنند و این سن را بنا به مصلحت خود، تغییر بدهند.

به‌رغم برنامه‌ریزی برای قانونی شدن ماری‌جوآنا، پلیس همچنان با این موضوع در قالب یک جرم برخورد می‌کند و اوایل ماه مارچ امسال به چند شعبه فرهنگ کانابیس در تورنتو و ونکوور یورش برده شد

هر کانادایی هم که بخواهد در خانه، گیاه کانابیس را کشت کند، حداکثر می‌تواند چهار بوته به قصد تولید محصول در محیط خانه داشته باشد.

به‌رغم آنکه دولت فدرال برنامه قانونی شدن ماری‌جوآنا را پیگیری می‌کند، هنوز افراد به جرم تولید، عرضه و یا به همراه داشتن ماری‌جوآنا در کانادا می‌توانند بازداشت بشوند.

مثال بارز آن بازداشت مارک و جودی امِری در اوایل ماه مارچ است. این زوج که مجموعه «فرهنگ کانابیس» را اداره می‌کنند، قصد دارند تا در زمان قانونی شدن ماری‌جوآنا، ۱۰۰ شعبه فروش محصولات خود را در کانادا بازگشایی کرده باشند.

هرچند هر دو در فرودگاه تورنتو، وقتی قصد سفر به اسپانیا و شرکت در یک کنفرانس مرتبط به کانابیس را داشتند، بازداشت شدند و به فروشگاه‌هایشان در تورنتو و همچنین ونکوور، پلیس یورش برد و افراد و محصولات موجود را بازداشت کرد.

پیش‌تر لایحه پیشنهادی حزب دموکرات نوین (ان‌دی‌پی) برای عدم پیگیری و بازداشت افراد به‌خاطر ماری‌جوآنا در پارلمان کشور رد شده بود.

تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

Verified by MonsterInsights