UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

دولت مترو ونکوور مخالف اجرای پروژه ساخت بزرگ‌ترین پل در استان به جای تونل جورج مَسی است

دولت مترو ونکوور مخالف اجرای پروژه ساخت بزرگ‌ترین پل در استان به جای تونل جورج مَسی است

شهرگان: هفته گذشته شهردارهای مترو ونکوور در دولت مترو ونکوور دور هم جمع شدند و عاقبت رای مخالف به پروژه دولت استانی برای ساخت پل به جای تونل در مسیر تردد بزرگراه شماره ۹۹ مابین شهرهای ریچموند و دلتا دادند.

proposed-george-massey-bridge-artist-rendering

پل جایگزین تونل جورج مَسی، بزرگ‌ترین پل استان بریتیش کلمبیا خواهد بود، البته اگر تایید نهایی برای اجرای این طرح صادر شود

بروشورهای دولت استانی در موضوع پروژه ساخت پل به جای تونل جورج مَسی را در این لینک و این لینک بخوانید.

شهردارها مخالفت خود را با پروژه سه و نیم میلیارد دلاری دولت استانی برای ساخت بزرگ‌ترین پل با عوارض تردد در استان بریتیش کلمبیا به طول سه کیلومتر، به این شکل توجیه کرده‌اند که ساخت جاده‌های بیشتر جوابگوی موضوع ترافیک و حمل‌ و نقل در شهرهای مترو ونکوور نیست و بایستی به گزینه‌های مقرون به صرفه دیگر توجه نشان داد.

دولت مترو ونکوور همچنین معتقد است که این پروژه گران‌قیمت باعث می‌شود تا پروژه‌های ارزان‌تر دیگری نتوانند بودجه کافی برای فعالیت خودشان را دریافت کنند.

هم‌اکنون ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار اتوموبیل در شهرهای مترو ونکوور در تردد هستند، پیش‌بینی شده تعداد اتوموبیل‌ها در سال ۲۰۲۱ به ۲ میلیون و در ۲۰۳۱ به ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار عدد برسد.

این پل برای ده مسیر برای عبور اتوموبیل‌ها در خود پیش‌بینی کرده است، همچنین یک مسیر ویژه عبور دوچرخه و یک مسیر ویژه عبور ماشین‌های سنگین در هر طرف پل جای گرفته‌اند.

هرچند پروژه ساخت این پل زودتر از سال ۲۰۱۷ شروع نخواهد شد و حداقل پنج سال زمان برای اتمام آن پیش‌بینی شده است. با وجود تمامی این‌ها، دولت استانی می‌گوید با پایان گرفتن ساخت این پل، زمان حمل و نقل در مسیرهای تردد این پل، ۳۰ دقیقه کاهش خواهند یافت و ۳۵ درصد از حجم تصادف‌ها در این مسیرها کاسته خواهد شد.

23149899984_15a83fe2a1_k

همچنین در سال‌های طول ساخت و اجرای این پروژه، دولت استانی پیش‌بینی کرده که ۹ هزار نفر به شکل مستقیم و ۸ هزار نفر به شکل غیر مستقیم در ساخت این پروژه کار خواهند کرد.

گروه‌های مدافع محیط‌زیست می‌گویند که ساخت پل‌ها به استفاده بیشتر از ماشین‌ها دامن می‌زند، به جای اینکه بانی کاهش استفاده از ماشین باشد. همچنین نگرانی‌هایی در موضوع تاثیر ساخت پل‌های غول پیکر در محیط‌زیست منطقه وجود دارد.

تونل جورج مَسی در سال ۱۹۵۹ میلادی افتتاح شده است و برابر استانداردهای امروز، در برابر زلزله‌های بزرگ ایستادگی ندارد و در ده سال آینده، اگر پروژه‌ای جایگزین آن نشود، هزینه نگهداری از این تونل برای دولت استانی و دولت‌های شهری منطقه مترو ونکوور گران تمام خواهد شد.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: