UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

تغییرهای مثبت و منفی سنا بر لایحه پیشنهادی سی-۶

تغییرهای مثبت و منفی سنا بر لایحه پیشنهادی سی-۶

شهرگان: با رای مثبت ۴۵ سناتور و رای منفی ۲۹ سناتور، لایحه سی-۶ عاقبت موافقت سنا را کسب کرد و به خانه عوام بازگشت تا پس از بازبینی مجدد نمایندگان پارلمان و رای‌گیری نهایی، قانون شهروندی تقریبا به شرایط گذشته خودش بازگردد و اصلاحات دولت محافظه‌کار سابق کانادا خط بخورند.

البته نمایندگان پارلمان می‌توانند تصحیح‌های سنا را قبول بکنند، رد بکنند یا آنها را مجدد تصحیح کنند.

قانون مصوب سنا، شرایطی که موردنظر اکثریت تازه مهاجران بود، تامین کرده است:

سه سال کامل در یک بازه زمانی پنج ساله پیش‌شرط اقامت دایم قبل از درخواست شهروندی می‌شود، به جای اینکه افراد چهار سال منتظر بمانند و حداقل شش ماه کامل در هر سال را داخل کانادا باقی مانده باشند.

امتحان زبان و شهروندی شامل بر افراد ۱۸ تا ۶۰ ساله می‌شود – در قانون فعلی این دو مورد شامل افراد ۱۴ تا ۶۴ ساله است.

همچنین افراد به اتهام تروریسم یا خیانت دیگر شهروندی‌شان را از دست نمی‌دهند و با تمامی شهروندان همانند این برخورد می‌شود که متولد کانادا باشند.

درنهایت دیگر لازم نیست تا افراد شرط اقامت در کانادا را به دولت تضمین کنند، پیش از آنکه درخواست شهروندی‌شان تامین بشود.

همچنین با تصویب سنا، پناهندگان و برخی از دیگر افرادی که قبل از دریافت اقامت دایم‌شان در کانادا زندگی کرده‌اند، می‌توانند زمان اقامت در کانادا را به عنوان بخشی از ۳ سال موردنیاز برای دریافت شهروندی حساب کنند.

همچنین افرادی که زیر ۱۸ سال دارند، بدون نیاز به والدین یا قیم قانونی، می‌توانند درخواست شهروندی بدهند.

همچنین اگر کسی امکان پرداخت هزینه ۶۳۰ دلاری شهروندی را نداده باشد، می‌تواند درخواست معافیت از آن را بدهد.

همچنین افرادی که دچار ناتوانی‌ باشند، از شرایط بهتری برای درخواست شهروندی برخوردار می‌شود.

درنهایت تغییر سال ۲۰۰۹ قوانین شهروندی هم اصلاح شد و کودکانی که از والدین کانادایی، خارج از کانادا بدنیا بیایند و بزرگ بشوند هم شهروند کانادا محسوب می‌شوند.

تنها تغییر نگران کننده قانون مصوب سنا با قانون فعلی در این است که به مقامات دولتی این اجازه را می‌دهد تا هر سندی را جلب کنند که تشخیص می‌دهند توسط فریب و یا جعلق یا دروغ یا به شکلی نامناسب کسب شده باشد.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: