UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

دورنمای انتخابات فدرال ۲۰۱۹ بتدریج کامل می‌شود

دورنمای انتخابات فدرال ۲۰۱۹ بتدریج کامل می‌شود

حزب محافظه‌کار کانادا عاقبت بعد از ۱۳ دور رای‌گیری، در روز شنبه گذشته اندرو شیر – شی‌ یِر تلفظ می‌شود – را به رهبری خود برگزید.

پیش‌تر حدس زده می‌شود که مکسیم بارنیِر بتواند رهبر این حزب بشود. ولی درنهایت، شیر توانست ۵۰.۹۵ درصد آراء انتخابات داخل حزب را به نام خودش بکند.

او که در ۲۰۰۴ میلادی به نمایندگی از حوزه رجینا – کوآپِل از ساسکاچوآن به پارلمان کانادا رفته بود، در ۲۰۱۱ میلادی تبدیل به جوان‌ترین سخنگوی تاریخ خانه عوام شد.

عکس از فیس‌بوک اندرو شیر

حالا او اولین سخنگوی تاریخ خانه عوام است که رهبر یک حزب اصلی کشور می‌شود.

در کنار آن، رقابت انتخاباتی حزب فدرال دموکرات نوین به اوج خودش نزدیک شده و تکه‌های پازل انتخابات فدرال ۲۰۱۹ کانادا بتدریج کامل می‌شوند.

حالا باید منتظر ماند تا در کنار جاستین ترودو و اندرو شیر، دموکرات نوین (ان‌دی‌پی) چه چهره‌ای را برای انتخابات پیش رو برمی‌گزیند.

در انتظار رهبر حزب دموکرات نوین

دموکرات‌های نوین به شش نامزد نهایی خودشان رسیده‌اند: ۵ مرد و یک زن می‌خواهند سکان این حزب در انتخابات پیش رو را در دست خودشان داشته باشند.

یکی‌شان ستاره‌ای تازه ظهور است:‌ جگمنت سینگ. او که به تازگی با شعار «با عشق و شجاعت» به این رقابت‌ها وارد شده‌ است، شباهت‌هایی به جاستین ترودو دارد. بوکس بازی می‌کند، بیشتر از آنکه یک سیاستمدار مرسوم باشد، یک سلبرتی است و عاشق عکس انداختن با آدم‌های معمولی است.

عکس از فیس‌بوک جگمت سینگ

در مقابل نیکی اشتون با چهره‌ای برابرخواه و برابر پایه‌های سنتی جریان چپ‌گرایانه کانادا وارد انتخابات شده و می‌خواهد برنامه‌ای شفاف وجود داشته باشد و بعد با جسارت محض، این برنامه اجرا بشود.

پیتر جولیان، چارلی انگوس، گای کارون و پت استوگران هم چهار چهره دیگر این رقابت هستند. رقابت داخلی این حزب تا ماه‌های آینده ادامه خواهد داشت و اولین مناظره نامزدها یکشنبه گذشته در شهر سوری برگزار شد و ۱۰ سپتامبر، رقابت‌های داخلی در شهر ونکوور دنبال خواهد شد و پیش از آن، در ۲ آگوست، نامزدها در شهر ویکتوریا خواهند بود.

قول‌های اندرو شیر

شیر در کمپین خودش برای رهبری حزب محافظه‌کار کانادا، پیشنهاد داده است که در صورت رسیدن به مقام نخست‌وزیری، در گذر دو سال درآمد و هزینه‌های دولت را برابر هم می‌کند و مانع خرج‌های اضافه می‌شود.

 

 

او همچنین گفته مالیات بر کربن دولت لیبرال را حذف می‌کند، همچنین کردیت‌های مالیاتی تازه‌ای به خانواده‌هایی می‌دهد که بچه‌هایشان را به مدارس غیر دولتی مستقل بفرستند یا آنها را در خانه خودشان درس بدهند.

او می‌خواهد شرایط صنعت لبنیات کشور را بهبود ببخشد و شرایط مالیاتی بهتری برای والدینی مهیا کند که بعد از تولد نوزادشان به مرخصی زایمان می‌روند.

وقتی هم که موضوع ورود مهاجرها به کشور مطرح باشد، شیر موافق دادن اولویت به پناهجویانی است که در معرض بیشترین آسیب‌ها هستند. او به شکل مشخص از اقلیت‌های مسیحی در کشورهای خاورمیانه، مثال زده است.

هرچند تمامی صحبت‌های مطرح شده در کمپین انتخاباتی بایستی به شکل برنامه عمل جامعی دربیایند و در زمان نوشتن این خبر، در وب‌سایت رسمی اندرو شیر، تمامی صفحات از دید عموم خارج شده‌اند و به جای آن پیام تشکری آمده و شیر از مخاطبانش، درخواست کمک مالی برای پیش‌برد برنامه‌های سیاسی‌اش را دارد.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: